Nowości do wirtualizacji desktopów od VMware

0

Na konferencji Mworld Europe 2010 VMware przedstawił kilka nowych rozwiązań dla użytkowników końcowych (End User Computing). Rozwiązania te mają umożliwić przekształcenie środowiska komputerów PC w nowocześniejszą architekturę, dostarczającą użytkownikom aplikacje i dane w modelu cloud computing.

W sierpniu podczas VMworld w San Francisco VMware zaprezentował kilka nowych produktów związanych z wirtualizacji desktopów. Obecnie firma poinformowała o kolejnych nowościach. Została udostępniona aplikacja Zimbra Desktop 2.0, do współpracy opartej na oprogramowaniu jako usłudze (Software as a Service — SaaS). Zimbra Desktop 2.0 daje użytkownikom pakietu Zimbra Collaboration Suite dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów, kalendarza i funkcji zarządzania dokumentami w jednym centralnym miejscu. Ponadto, aplikacja ta działa jednakowo na wszystkich platformach (Windows, Mac i Linux).

Oprócz tego Zimbra Desktop 2.0 umożliwia użytkownikom i administratorom pobieranie Zimletów bezpośrednio na swoje komputery klienckie. Zimlety integrują funkcje współpracy aplikacji Zimbra z zewnętrznymi źródłami danych w ramach modelu SaaS, co pozwala na tworzenie nowych interfejsów użytkownika w środowisku poczty elektronicznej i współpracy. Zimbra Desktop 2.0 jest już dostępna jako bezpłatna aplikacja w 12 językach, m.in. w polskim.

Poza tym Siemens będzie udostępniać usługi wirtualnego pulpitu na zasadzie hostingu w oparciu o VMware View 4.5. Firmy Siemens IT Solutions and Services i VMware poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej wspólnego opracowywania, marketingu i wdrażania nowych, udostępnianych na zasadzie hostingu usług wirtualnego pulpitu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ