Nowe rozwiązania do ochrony i zarządzania środowiskiem wirtualnym

0

Quest Software rozszerzył ofertę rozwiązań do wirtualizacji o dwa nowe pakiety narzędzi: Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) i Quest Virtual Infrastructure Assurance, które przeznaczone są do kompleksowej ochrony i zarządzania zwirtualizowanym środowiskiem.

Obecnie coraz więcej firm i instytucji decyduje się na wirtualizowanie serwerów i krytycznych aplikacji, poszukując jednocześnie sposobów na zapewnienie optymalnego i rentownego funkcjonowania stworzonych wirtualnych środowisk. W odpowiedzi na te potrzeby, Quest Software wprowadza dwa nowe pakiety narzędzi: Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) i Quest Virtual Infrastructure Assurance, które oferują najlepsze w swojej klasie narzędzia do ochrony danych i zarządzania środowiskiem wirtualnym.

Pakiet Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) to najbardziej kompleksowa oferta rozwiązań do ochrony danych VMware, jaka aktualnie jest dostępna na rynku. Narzędzia wchodzące w skład TVDP dostarczają pełną ochronę całego środowiska VMware, w tym kluczowych aplikacji Microsoft (SQL Server, Exchange, Active Directory, SharePoint) oraz umożliwiają szybkie odzyskiwanie danych. Zapewnienie przez TVDP najwyższego poziomu ochrony maszyn wirtualnych, plików i krytycznych aplikacji pozwoli organizacjom szybciej i pewniej wprowadzać wirtualizację środowiska IT oraz wpłynie na optymalizację ich funkcjonowania.

Pakiet Quest Total Virtual Data Protection (TVDP) dostępny jest w dwóch edycjach:

  • TVDP Standard Edition zawiera Quest vRanger Pro, Quest Recovery Manager for Active Directory, Quest Recovery Manager for Exchange i Quest Recovery Manager for SharePoint.
  • TVDP Database Edition zawiera wszystkie narzędzia wersji Standard oraz dodatkowo LiteSpeed for SQL Server.

Pakiet Quest Virtual Infrastructure Assurance zapewnia bardzo rozbudowane możliwości monitorowania oraz zarządzania storage i siecią. Oferuje szczegółowe monitorowanie zajętości przestrzeni dyskowych oraz pozwala szybko zidentyfikować problemy z wydajnością, które mają wpływ na środowisko wirtualne;

Virtual Infrastructure Assurance zawiera:

  • vFoglight Pro – narzędzie do zarządzania środowiskiem wirtualnym, które zapewnia monitorowanie wydajności, zarządzanie dostępnością i planowanie zajętości oraz dodatkowe rozwiązania:
  • vFoglight Storage – monitoruje fizyczne zasoby dyskowe serwerów wirtualnych;
  • vOptimizer – optymalizuje wykorzystanie przestrzeni dyskowych maszyn wirtualnych i poprawia wydajność środowiska;
  • Foglight Network Management System (NMS) – poprawia wydajność sieci w fizycznych i wirtualnych infrastrukturach.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ