Nowe narzędzie do zarządzania – VMware Go Pro

0

VMware wprowadzenił do sprzedaży usługę zarządzania VMware Go Pro, która pozwala małym i średnim przedsiębiorstwom skonsolidować, kontrolować oraz zabezpieczyć ich fizyczną i wirtualną infrastrukturę IT.

Firmy z segmentu MSP korzystające z usługi VMware Go Pro mają do dyspozycji jedną konsolę do zarządzania maszynami wirtualnymi i fizycznymi, co upraszcza zarządzanie infrastrukturą IT. Usługa ta została opracowana we współpracy z firmą Shavlik Technologies i jest oparta na doświadczeniu tej firmy w dziedzinie zarządzania infrastrukturą IT i aktualizacjami na potrzeby rozwiązań SaaS oraz rozwiązań instalowanych w siedzibie klienta.

Usługa VMware Go Pro oferuje:

  • Łatwe wdrożenie systemu VMware vSphere ― usługa VMware Go Pro udostępnia interfejs oparty na przeglądarce internetowej oraz intuicyjny kreator, który przeprowadza użytkowników o różnym poziomie umiejętności przez proces instalacji i konfigurowania rozwiązania VMware vSphere Hypervisor.
  • Zabezpieczenie infrastruktury fizycznej i wirtualnej ― usługa VMware Go Pro obejmuje udostępnienie rozwiązania do zarządzania aktualizacjami, przeznaczonego specjalnie dla małych i średnich firm.
  • Sprawowanie kontroli nad zasobami oprogramowania i licencjami ― usługa VMware Go Pro pomaga klientom zachować kontrolę nad ich oprogramowaniem poprzez skanowanie maszyn fizycznych i wirtualnych w poszukiwaniu nazw oprogramowania. Dzięki temu dział IT dokładnie wie, jakie oprogramowanie znajduje się i jest wykorzystywane w podlegającym mu środowisku.
  • Monitorowanie zasobów sprzętowych i zarządzanie nimi ― usługa VMware Go Pro ułatwia firmom z segmentu MSP monitorowanie komputerów użytkowanych w firmie, a także ich konfigurowanie oraz śledzenie historii kosztów i serwisu, co zapewnia firmom pełny wgląd w ich infrastrukturę IT.
  • Uproszczenie zarządzania zgłoszeniami serwisowymi ― w ramach usługi VMware Go Pro użytkownicy mogą łatwo tworzyć zgłoszenia i zarządzać nimi, a także mają natychmiastowy wgląd w terminy wykonania usług serwisowych, ich priorytet i status. Dział IT może także analizować raporty z wykorzystania zgłoszeń, aby lepiej zrozumieć tendencje i specyfikę obciążenia infrastruktury informatycznej.

Aby skorzystać z usługi VMware Go Pro, należy wykupić abonament w cenie 29,95 dolarów na administratora/miesiąc.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ