Nowe laboratorium cloud computing

0

Firmy Novell i Tencent poinformowały o utworzeniu laboratorium badawczego, które zajmować się będzie rozwijaniem opartej na rozwiązaniach cloud computing platformy internetowego centrum danych.

Tencent, największy w Chinach usługowy portal internetowy, ma ponad 480 milionów użytkowników. Wykorzysta SUSE Linux Enterprise Server i rozwiązanie PlateSpin Orchestrate jako zautomatyzowaną platformę wdrożeniową. W ramach umowy, Tencent wykorzysta również dostarczane przez Novella rozwiązania do inteligentnego zarządzania obciążeniami, w tym PlateSpin Workload Management, które posłużą do stworzenia środowiska cloud computing, które pozwoli użytkownikom szybciej i wygodniej tworzyć, kupować i eksploatować aplikacje biznesowe.

Operatorzy internetowych centrów danych dzierżawią zwykle zasoby od dostawców rozwiązań, a następnie zarabiają udostępniając przestrzeń, pasmo i inne zasoby swym klientom. Wobec rosnącej popularności Web 2.0 i intensywnie wykorzystujących pasmo witryn multimedialnych, zapotrzebowanie na rozwiązania takie, jak to tworzone przez Novella i Tencent, jest coraz większe.

Aby rozwiązać problemy związane z rosnącym ruchem w Internecie, Tencent zdecydował się oprzeć swoje centra danych i infrastrukturę wirtualizacyjną na SUSE Linux Enterprise Server z mechanizmem wirtualizacji Xen oraz rozwiązaniu Novell PlateSpin Orchestrate.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ