Nowa chmura hybrydowa od Microsoftu

0

Microsoft zaprezentował Cloud Platform System. Rozwiązanie umożliwia użytkownikom łatwą integrację zasobów lokalnych z chmurą publiczną Azure.

Cloud Platform System składa się z oprogramowania oraz warstwy sprzętowej. Pod względem oprogramowania produkt nie różni się od Windows Azure. W skład pakietu wchodzą HyperV, Windows Systems Center, Azure Pack oraz Windows Server 2012 R2. Natomiast warstwa sprzętowa oparta jest na serwerach Dell Power Edge C6220 II, pamięci masowej Dell PowerVault MD3060e oraz przełącznikach Dell.

CPS można skalować od jednego do czterech racków, które obsługują maksymalnie 8 tysięcy maszyn wirtualnych. Każdy rack zawiera 512 rdzeni rozlokowanych w 32 serwerach, 8 TB RAM (256 GB na serwer) oraz 282 TB powierzchni dyskowej.
To ciekawa propozycja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą przenosić wszystkich zasobów do publicznej chmury. A to duża grupa docelowa, bowiem jak pokazują liczne badania większość właścicieli biznesów nie chce rzucać się na szerokie wody, preferując rozwiązanie pośrednie, jakim jest chmura hybrydowa.

System Azure to platforma usług w chmurze oceniana przez firmę Gartner jako lider branżowy usług IaaS (infrastruktury jako usługi) i PaaS (platformy jako usługi). To połączenie zarządzanych i niezarządzanych usług umożliwia tworzenie i wdrażanie aplikacji oraz zarządzanie nimi w dowolny sposób System Azure obsługuje każdy system operacyjny, język, narzędzie i strukturę — od systemu Windows do Linux, od oprogramowania SQL Server do Oracle, od języka C# do Java..

Microsoft nie ujawnił jeszcze cen Cloud Platform System.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ