Novell zabezpiecza cloud computing

0

Novell udostępnił oprogramowanie Novell Cloud Security Service, które pozwala operatorom środowisk typu cloud zapewnić klientom bezpieczny dostęp do zasobów oraz zgodność z wymogami przepisów.

Novell Cloud Security Service to najważniejszy element ogłoszonej właśnie wizji Novell WorkloadIQ i jest newralgiczną częścią oferty Novella w zakresie zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, która umożliwia przedsiębiorstwom spójne zarządzanie tożsamością w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud.

WorkloadIQ to realizowana przez Novella wizja dostarczania produktów dla dynamicznie rozwijającego się rynku inteligentnego zarządzania obciążeniami. Częścią owej wizji jest dostarczanie gotowych do działania w środowiskach typu cloud rozwiązań do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, które zapewniają bezpieczeństwo wykorzystywanych przez użytkowników korporacyjnych środowisk fizycznych, wirtualnych i środowisk typu cloud.

Korzystając z Novell Cloud Security Service, przedsiębiorstwa mogą rozszerzyć posiadaną już infrastrukturę do obsługi cyfrowej tożsamości (pracowników, kontrahentów, klientów, partnerów itd.) na dowolne publiczne środowiska typu cloud. Zmiany atrybutów i uprawnień użytkowników są odzwierciedlane w środowiskach typu cloud, co zapewnia spójność polityk tożsamości i bezpieczeństwa w obrębie całego przedsiębiorstwa, niezależnie od miejsca przetwarzania danych.

Dostawcy rozwiązań typu cloud oferujący usługi software-as-a-service, platform-as-a-service czy infrastructure-as-a-service starają się wyróżnić na rynku. Dlatego proponują klientom dodatkowe usługi, takie jak indywidualne podejście do bezpieczeństwa. Novell Cloud Security Service ułatwi im zagwarantowanie klientom korporacyjnym bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. To pierwsze i jedyne rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem obsługujące jednocześnie wielu klientów w środowisku cloud, umożliwiając natychmiastowe udostępnianie zasobów, uwierzytelnianie, autoryzację i zapewnianie zgodności z wymogami przepisów.

Oprogramowanie Novell Cloud Security Service zostało już wdrożone we wielu miejscach na świecie w ramach testów beta. Wraz z ogłoszeniem publicznej dostępności, zespół Novella zajmujący się usługami typu cloud rozpoczyna pracę z ponad 200 dostawcami usług IaaS oraz 1300 dostawcami SaaS i PaaS.

Novell Cloud Security Service działa w środowiskach typu cloud – u dostawcy udostępniającego swe aplikacje lub za pośrednictwem partnerów Novella. Użytkownicy mogą logować się bezpośrednio lub poprzez korporacyjny system tożsamości. Usługa dokonuje weryfikacji tożsamości i jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, przekazuje tę informację w formacie wymaganym przez dostawcę SaaS. Od tej chwili dla usługi SaaS użytkownik jest uwierzytelniony. Podczas korzystania z aplikacji, konektory aplikacyjne kontrolują działania użytkownika i generują informacje konieczne dla audytów zgodności z wymogami przepisów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ