Netia uruchamia cloud server

0

Netia zwiększyła swoje portfolio o usługę Cloud Server.Użytkownik otrzymuje rozwiązanie analogiczne pod względem funkcjonalności z serwerem fizycznym.

Klient zamawiając usługę określa konfigurację początkową serwera (liczbę rdzeni procesora, wielkość pamięci RAM, pojemność storage, system operacyjny) i już w ciągu kilku minut może w pełni korzystać z infrastruktury klasy operatorskiej. Dostęp na poziomie administracyjnym umożliwia instalowanie oprogramowania, konfigurowanie systemu lub administrację kontami użytkowników.

Pula zasobów wybrana przez użytkownika jest zarezerwowana wyłącznie dla niego, co przynosi korzyść w postaci stabilnej pracy z oczekiwaną wydajnością. Jest to lepsze rozwiązanie niż korzystanie z jednego wspólnego systemu operacyjnego (tradycyjny hosting), gdzie wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową jednego z użytkowników spowalnia pracę innych użytkowników. Zastosowane rozwiązania technologiczne zapewniają wydajną obsługę nawet najbardziej wymagających systemów IT typu ERP czy CRM.

Cloud Server można skonfigurować w zależności od potrzeb. W ramach oferty bazowej oferowane są warianty: rdzenie procesora (2 GHz) od 1 do 8, pamięć RAM od 1 do 16 GB, pojemność storage do 1000 GB. W wypadku większego zapotrzebowania na moc obliczeniową, można zamówić więcej cloud serverów. Wszystkie maszyny będą połączone szybką siecią VLAN.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ