NETASQ w wersji wirtualnej

0

NETASQ, dostawca systemów do zintegrowanej ochrony sieci firmowych, rozszerzył ofertę o wirtualne wersje swoich rozwiązań. Nowa linia produktów NETASQ z serii V jest w pełni kompatybilna z platformami VMware i Citrix.

Wirtualne urządzenia NETASQ Virtual Appliance oferują identyczną funkcjonalność w zakresie ochrony UTM, jak ich fizyczne odpowiedniki. Przedstawiciele firmy NETASQ wskazują jednak na pewne oszczędności, które niesie ze sobą model wirtualizacyjny, m.in. redukcję kosztów, optymalizację zasobów, łatwiejsze uruchamianie i zarządzanie usługami, jak też szybsze odzyskiwanie danych.

Pełna ochrona możliwa jest dzięki wielofunkcyjnemu firewallowi zintegrowanemu z systemem odpowiedzialnym za wykrywanie włamań do sieci (IPS). NETASQ posiada ponadto moduły ochrony antywirusowej, filtrowania URL oraz QoS. Wirtualne rozwiązania NETASQ przeznaczone są do ochrony zarówno stacji roboczych jak i serwerów. Zawierają pasywny skaner wnętrza sieci SEISMO, który wykrywa luki w nieaktualnych wersjach aplikacji sieciowych.

NETASQ oferuje pięć modeli wirtualnych urządzeń do ochrony stacji roboczych (V50, V100, V200, V500 i VU – liczba przy modelu oznacza ilość chronionych adresów IP, U – bez limitu) oraz dwa modele do ochrony serwerów – VS5 i VS10 (odpowiednio dla 5 i 10 chronionych maszyn wirtualnych).

Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań NETASQ w Polsce jest katowicka firma Dagma.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ