Najnowsza wersja Acronis vmProtect 7

0

Acronis wprowadził do sprzedaży najnowszą wersję vmProtect7. Program umożliwia między innymi tworzenie i odzyskiwanie kopii zapasowych z poziomu VMware vCenter, replikację maszyny wirtualnej na innym hoście i odzyskiwanie elementów programu Microsoft Exchange.

Acronis vmProtect 7 został wzbogacony o nowe opcje zarządzania, funkcję replikacji maszyn wirtualnych oraz wsparcie dla Microsoft Exchange. Oprócz intuicyjnego interfejsu webowego, program Acronis vmProtect 7 teraz płynnie integruje się z VMwarevCenter, co pozwala administratorom zarządzać wszystkimi zadaniami przy użyciu jednej konsoli. Program oferuje zaawansowane możliwości replikacji, zapewniając ciągłość pracy na serwerach rezerwowych i powrót do działania po awarii, a także możliwość uruchamiania maszyny wirtualnej bezpośrednio z jej kopii zapasowej, znacznie poprawiając czas odzyskiwania. Nawet w przypadku całkowitej awarii serwera, funkcja odzyskiwania całego systemu od podstaw pozwala na odzyskanie całej maszyny na innym sprzęcie, co znacząco redukuje czas przestoju. Dzięki wsparciu dla elementów programu Microsoft Exchange, Acronis vmProtect 7 eliminuje konieczność stworzenia oddzielnego backupu programu Microsoft Exchange. Umożliwia on odzyskanie całej bazy danych programu Exchange lub tylko wybranych skrzynek pocztowych, wiadomości e-mail, elementów kalendarza, zadań lub kontaktów.

W obliczu coraz bardziej powszechnej wirtualizacji serwerów, przy przewidywanym tempie wzrostu wynoszącym 21%, funkcja zautomatyzowanego planu odzyskiwania po awarii zapewnia szybkie odzyskiwanie maszyny po awarii systemu, krok po kroku, nawet zdalnie.

Przeprowadzone przez nas testy szybko pokazały, że ta nowa wersja opiera się na wydajności wynikającej z kilku kluczowych innowacji. Należy do nich rozszerzona ochrona pakietu aplikacji (MS Exchange), replikacja, odzyskiwanie od podstaw całego hosta i zaawansowana elastyczność odzyskiwania.” – powiedział Jeff Boles, starszy analityk w Grupie Taneja.

Acronis vmProtect 7, podobnie jak poprzednia wersja programu, dostępny jest w cenie 475 Euro za procesor. Z nieograniczonym limitem migracji P2V (ze środowiska fizycznego do wirtualnego) stanowi szybkie i niedrogie rozwiązanie do backupu, migracji i odzyskiwania danych dla coraz większej ilości przedsiębiorstw, które przenoszą się do środowiska VMware vSphere. Klienci, którzy zakupili poprzednią wersję programu Acronis vmProtect 6, mogą bezpłatnie dokonać aktualizacji do programu Acronis vmProtect 7.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ