Monitor podłączony do sieci

0

Podczas monachijskiej konferencji VISIT 09 firma Fujitsu zapowiedziała podstawy koncepcji Zero Client związanej z wirtualizacją desktopów. Jednym z nowych produktów w ramach Zero Client ma być Desktop Virtual Machine – panel ciekłokrystaliczny z wbudowanym terminalem sieciowym.

Na konferencji zademonstrowano działanie prototypowego rozwiązania w ramach koncepcji Zero Client. Pokazany panel Desktop Virtual Machine (DVM) o rozdzielczości 1680×1050 pikseli, jest wyposażony tylko w trzy gniazda – jedno sieciowe i dwa porty USB (do jednego z nich dołączane są dostarczone w zestawie bezprzewodowe mysz i klawiatura). Jak zastrzega producent, wbudowany terminal sieciowy nie spełnia funkcji cienkiego klienta (thin client) – jego jedyną rolą jest podłączenie monitora do sieci i pobranie adresu z serwera DHCP.


W zademonstrowanej wersji prototypowej rozwiązanie współpracuje jedynie z systemem do wirtualizacji desktopów firmy VMware (w planach jest rozszerzenie tej funkcjonalności o rozwiązania firm Citrix i Microsoft). W tej chwili terminal jest w stanie podłączyć się tylko do serwera w sieci lokalnej, ale – jak zadeklarował producent – najprawdopodobniej będzie też możliwość podłączania się do serwerów wirtualizacji desktopów poprzez sieć rozległą.

Rozwiązanie DVM jest kierowane do instytucji finansowych, ubezpieczeniowych, agencji rządowych i wszystkich firm, w których opłacalne jest wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów. Jako dodatkową korzyść Fujitsu wskazuje brak konieczności jakiejkolwiek konfiguracji – użytkownik musi podłączyć jedynie kabel sieciowy, mysz z klawiaturą i zalogować się. Dzięki temu wymiana uszkodzonego urządzenia np. w zdalnym oddziale firmy może być wykonana przez dowolnego pracownika.

Pierwsze urządzenia z oferty Fujitsu Zero Client mają pojawić się w sprzedaży na początku 2010 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ