Microsoft w parze z VMware

0

Do tej pory raczej agresywne wysiłki Microsoftu skupiały się na przekonaniu klientów do używania Hyper-V i odciągnięciu ich od używania rozwiązań konkurencji. Teraz w zupełnie innym tonie producent zwrócił się do kanału partnerskiego.

Niedawno David Greschler, dyrektor Virtualization Strategy w Microsoft opublikował artykuł adresowany do partnerów handlowych, a dotyczący konkurencji z VMware. Autor otwarcie przyznaje, że dotychczas partnerzy sprzedający produkty i usługi związane z wirtualizacją nie mieli realnej alternatywy dla rozwiązań VMware – w szczególności dotyczy to Hyper-V. Co więcej, Microsoft zachęca partnerów, żeby oferowali równlegle Hyper-V i VMware ESX, zamiast zastępować hypevisor VMware oprogramowaniem Microosftu.

„Niemal każdy partner VMware, z którym rozmawialiśmy, uważa Microsoft za ważnego gracza na rynku wirtualizacji i chce prowadzić projekty wirtualizacyjne, które zawierają zarówno produkty VMware, jak i Microsoftu. Partnerzy są zdania, że mając doświadczenie z oboma produktami, stają się bardziej wiarygodni dla klientów” – napisał Greschler.

W artykule czytamy dalej, że projekty związane z ofertą VMware generują w krótkim okresie większe przychody dla średniej wielkości firm. Natomiast, zdaniem autora, oferta Microsoftu przynosi większe finansowe korzyści w dłuższym okresie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ