Meru wprowadza wirtualizację sieci Wi-Fi

0

Meru Networks, firma specjalizująca się w rozwiązaniach bezprzewodowych, zaprezentowała technologię virtual port, która umożliwia wirtualizację sieci WLAN, co z kolei zwiększa niezawodność oraz bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej.

Technologia virtual port sprawia, że urządzenia łączące się z siecią bezprzewodową otrzymują unikatowy bezprzewodowy adres MAC – BSSID. Pomimo, że urządzenia podłączone są do sieci WLAN o jednej nazwie (określa ją identyfikator SSID), każde z nich widzi inny identyfikator wirtualnego punktu dostępowego.

Zachowana przy tym zostaje koncepcja wirtualnej komórki Meru. Oznacza to, że urządzenia mobilne są rozpoznawane z tym samym identyfikatorem przez wszystkie punkty dostępowe. Ruch generowany przez urządzenia korzystające z wirtualnych portów można zupełnie odizolować od siebie – stosując reguły dostępne na firewallu kontrolera. Można to porównać do sieci Ethernet, w której każdy komputera ma swoją wtyczkę w switchu.

Technologia virtual port jest dostępna w przeznaczonym do kontrolerów oprogramowaniu Meru System Director 3.6, które służy do tworzenia i zarządzania siecią WLAN zbudowaną z urządzeń Meru Networks. Oprogramowanie w wersji produkcyjnej pojawi się w pierwszym kwartale roku 2009, a wszyscy użytkownicy z ważnym kontraktem wsparcia technicznego będą mogli pobrać je bezpłatnie.

Więcej informacji: www.merunetworks.pl.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ