Magiczny kwadrant Gartnera – VMware poza zasięgiem

0

Gartner opublikował nową, wyjątkowo ciekawą wersję swojego magicznego kwadrantu dotyczącego rynku wirtualizacji. Wynika z niego, m.in., że VMware daleko w tyle pozostawił konkurencję.

VMware to jedyna firma, która znalazł się w kwadracie liderów i to w jego górnym prawym rogu. Pozycja tego producenta wygląda na nieosiągalną dla pozostałych graczy na tym rynku. W kwadrancie wizjonerów znalazł się Citrix, choć Gartner stosunkowo nisko ocenia potencjał tej firmy do realizacji swoich pomysłów – na tym samym poziomie, co Oracle’a, który znalazł się kwadracie graczy niszowych.


Według Gartnera jedynym pretendentem jest Microsoft, mimo to firma ta nie ma takich zdolności do realizacji swoich celów, co VMware, ani takiej wizji, jak Citrix. Postałe firmy: Red Hat, Novell i Parallels znalazły się w kwadracie niszowych graczy, co nie jest niczym zaskakującym, ponieważ Gartner nie wprowadził rozróżnienia pomiędzy technologią wirtualizacji systemu operacyjnego oferowaną przez Parallels, a hypervisorami działającymi bezpośrednio na sprzęcie.

Może natomiast dziwić, że Gartner pozycjonuje takie rozwiązania, jak wirtualizacja Oracle OS czy Solaris Containers lepiej niż sprzętową wirtualizację Red Hat bazującą na KVM, który jest częścią jądra Linuksa.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ