Macierze Iomega gotowe do współpracy z VMware vSphere 5

0

Rodzina macierzy sieciowych Iomega StorCenter PX otrzymała certyfikat gotowości do współpracy z serwerami korzystającymi z VMware vSphere 5 – VMware Ready. Oznacza to, że mogą one pełnić rolę ekonomicznych pamięci masowych dla infrastruktury chmurowej VMware i środowisk wirtualnych komputerów w przedsiębiorstwach.

Rodzina produktów sieciowych Iomega PX została poddana testom uzyskując certyfikat zgodności VMware Ready z VMware vSphere 5 w kategorii iSCSI i NAS/NFS. Certyfikaty oznaczają, że użytkownicy mogą korzystać z funkcji VMware vSphere na macierzach sieciowych Iomega przeznaczonych dla małych i średnich firm oraz oddziałach firm do 250 użytkowników.

VMware vSphere 5 tworzy fundament środowisk wirtualizacji, a możliwość korzystania z dysków SSD przez urządzenia Iomega stanowi cenną zaletę dla klientów korzystających z niewielkich instalacji.

Niedawno wprowadzona rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX certyfikowana przez VMware zawiera: wolnostojący czterodyskowy model Iomega StorCenter px4-300d i sześciodyskowy model StorCenter px6-300d oraz przeznaczone do montażu w szafach rackowych Iomega® StorCenter™ px4-300r i StorCenter px12-350r.

Certyfikacja w kategorii NFS i iSCSI pozwala korzystać z zalet elastyczności macierzy sieciowych Iomega i możliwości VMware vSphere 5. Certyfikacja iSCSI potwierdza możliwość korzystania przez serwery z VMware vSphere 5 z najnowszej wersji VMware VMFS, uzyskując ulepszoną skalowalność i wydajność oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni przez małe pliki. Certyfikacja NFS pozwala użytkownikom korzystać z firmowej technologii replikacji Iomega na poziomie plików w celu archiwizacji lub ochrony maszyn wirtualnych. Oba mechanizmy umożliwiają użytkownikom korzystanie z zaawansowanych funkcji VMware vSphere 5 wymagających sieciowych pamięci masowych. Dodatkowo, macierze Iomega mogą korzystać z protokołu CIFS w celu przechowywania danych maszyn wirtualnych z systemem Microsoft Windows.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ