Laboratoria uniwersyteckie zainteresowane wirtualizacją desktopów

0

Z badania przeprowadzonego przez firmę Citrix wynika, że aż 76% specjalistów IT na wyższych uczelniach jest zainteresowanych wirtualizacją desktopów w swoich środowiskach.

Wyniki badań pokazały, że osoby odpowiedzialne za laboratoria komputerowe na wyższych uczelniach szukają sposobu na ich optymalizację. Aż 76% spośród 200 ankietowanych uważa, że sposobem na to jest wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI). Warto dodać, że ponad połowa z ankietowanych korzysta już z rozwiązań do wirtualizacji i dostarczania zasobów. Wirtualizacja desktopów wydaje się być kolejnym krokiem w najbliższej przyszłości.

„Wyraźnie widać silne zainteresowanie wyższych uczelni wirtualnym desktopami”, podkreśla David Podwojski, dyrektor w Citrix Systems. „Patrząc w rok 2009 i dalej, wirtualizacja desktopów powinna odegrać istotną rolę w szkolnictwie wyższym.”

Okazało się, że departamenty IT na wyższych uczelniach postrzegają wirtualizację jako rozwiązanie mogące rozwiązać najważniejsze problemy związane z utrzymaniem laboratoriów komputerowych. Większość ankietowanych wskazywała, że wirtualne laboratoria mogą ułatwić dostarczanie aplikacji i zasobów potrzebnych konkretnej grupie studentów, zredukować koszty dzięki ograniczeniu ilości fizycznego sprzętu oraz umożliwić przeniesienie pracowników IT do innych projektów.

Z badania wynika także, że wirtualizacja poprawia konkurencyjność wyższych uczelni. Wpływa na to redukcja kosztów osiągana dzięki wirtualizacji środowiska IT oraz możliwość bezpiecznego dostępu przez studentów do materiałów i narzędzi edukacyjnych z wykorzystaniem różnych urządzeń końcowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ