Internet Explorer 6 w Windows 7

0

Na odbywającej się niedawno konferencji Symantec Vision firma zaprezentowała kilka nowych narzędzi do wirtualizacji aplikacji. Jednym z ciekawszych jest Layer Definition Tool służące do eksportowania i importowania plików konfiguracyjnych zwirtualizowanych aplikacji.

Pełna nazwa tego narzędzia to Layer Definition Tool for Symantec Workspace Virtualization (Workspace Virtualization jest nową nazwą oprogramowania Altiris SVS). Narzędzie to umożliwia eksportowanie i importowanie plików konfiguracyjnych XML z prekonfigurowanych paczek ze zwirtualizowanymi aplikacjami. Ma to umożliwić klientom przygotowanie zoptymalizowanych paczek z aplikacjami, a następnie przenoszenie tak przygotowanych, idealnych konfiguracji. Przenoszone są same pliki konfiguracyjne bez plików binarnych aplikacji, co pozwala uniknąć kwestii ochrony praw autorskich, a jednocześnie umożliwia innym użytkownikom (np. innym firmom) szybkie przygotowanie własnych paczek bez powtarzania czasochłonnych przygotowań. Symantec już udostępnił publicznie kilka takich dopracowanych plików konfiguracyjnych.

Skutkiem ubocznym jest to, że użytkownicy będą mogli łatwo korzystać z konfiguracji, które są trudne do przygotowania. Najlepszym przykładem jest Internet Explorer 6. Przygotowanie paczki z tą przeglądarką jest trudne, ponieważ ciężko jest znaleźć instalator, który działałby na wszystkich pożądanych platformach. Dlatego Symantec przygotował plik z definicjami dla IE6, który pobiera pliki binarne tej przeglądarki prosto z witryny Microsoftu. To oznacza, że na dowolnej platformie można łatwo przygotować paczkę z IE6, także w środowisku Windows 7.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ