Intel wspiera rozwój nowoczesnych sieci opartych na chmurze

0

Intel poinformował o wprowadzeniu nowych produktów i nawiązaniu współpracy z partnerami w celu popularyzacji sieci komunikacyjnych, które są bardziej elastyczne i dostosowane do przetwarzania w chmurze oraz które zaspokajają aktualne i przyszłe potrzeby w zakresie nowych usług i urządzeń telekomunikacyjnych, usług przetwarzania w chmurze oraz centrów przetwarzania danych.

Aktualnie do Internetu podłączone są miliardy urządzeń – od smartfonów przez samochody po urządzenia w fabrykach. Stwarza to nowe możliwości świadczenia usług, które zwiększają na niespotykaną dotąd skalę zapotrzebowanie na sieć i pamięć masową. Dzisiejsze sieci nie zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu operatorom telekomunikacyjnym rozbudowania swojej infrastruktury w szybki i opłacalny sposób. Aby wykorzystać potencjał Internetu rzeczy oraz ułatwić korzystanie z urządzeń mobilnych, sieci komunikacyjne należy przeprojektować ze szczególnym uwzględnieniem programowalności i elastyczności całej infrastruktury. Ma to na celu zapewnienie obsługi zwiększonego ruchu danych i stopnia ich złożoności.

Intel ściśle współpracuje z liderami branży, w tym z firmami Cisco, Ericsson, SK Telecom i Verizon, w celu przyspieszenia przechodzenia do bardziej elastycznych i szybszych sieci oraz stworzenia podstaw przyszłych sieci 5G. Intel oferuje przełomową technologię, która zwiększa możliwości sieci i jej przepustowość, oraz rozszerza współpracę z partnerami w celu dostarczania rozwiązań opartych na standardach. Najnowsze informacje od Intela:
– Firma América Móvil niedawno wybrała Intela jako konsultanta ds. technologii w celu zwiększenia elastyczności, efektywności i skalowalności swoich sieci. Intel zapewni América Móvil wsparcie oraz wiedzę specjalistyczną, niezbędne do zmodernizowania jej sieci oraz przyspieszenia wprowadzenia nowych usług na rynek, zautomatyzowania procesów i obniżenia kosztów działania sieci w Ameryce Łacińskiej i Europie.
– Nowe procesory z rodziny Intel Xeon D-1500 stanowią podstawę do zapewnienia lepszego podglądu stanu sieci zarówno w rdzeniu, jak i na obrzeżach, co zwiększa wydajność i zmniejsza opóźnienia. Dziewięć nowych procesorów zapewnia wysoką wydajność, niskie zużycie energii i dwukrotnie większą pamięć maksymalną niż ich poprzednie generacje.
– Nowa rodzina kontrolerów Intel Ethernet Multi-host Controller FM10000 łączy sprawdzoną technologię Ethernet z zaawansowanymi przełącznikami stosowanymi w sieciach komunikacyjnych o wysokiej wydajności i w gęściej upakowanych platformach serwerowych. Kontrolery te zapewniają przepustowość maks. 200 Gb/s, łączność z wieloma hostami oraz obsługę wielu portów 100 GbE.
– W skład nowej rodziny kontrolerów Intel® Ethernet X550 wchodzą ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania, które zapewniają łączność 10 Gigabit Ethernet oraz znakomitą wydajność dla serwerów w centrach przetwarzania danych i urządzeń sieciowych.
– Intel aktywnie rozszerza współpracę z partnerami. Program Intel Network Builders obejmuje już ponad 180 firm. W sierpniu 2015 r. Intel uruchomił inicjatywę Intel Network Builders Fast Track w celu zwiększenia tempa wprowadzania innowacji sieciowych dzięki optymalizacji sprzętu i oprogramowania, wspieraniu integracji technologii i opracowywania kompatybilnych rozwiązań.
– Red Hat jako pierwszy niezależny producent oprogramowania aktywnie angażuje się we wszystkich najważniejszych obszarach inicjatywy Intel Network Builders Fast Track. Red Hat dysponuje specjalistyczną wiedzą w kontekście wprowadzania na rynek technologii open source. Firma od długiego czasu współpracuje z Intelem przy dostarczaniu branży telekomunikacyjnej ustandaryzowanych rozwiązań. W ramach rozszerzonej współpracy obie firmy będą pracować nad optymalizacją wysokiej klasy rozwiązań opartych na oprogramowaniu Red Hat i technologii Intela. Ponadto wspólnie opracują plany nowych zastosowań sieci komunikacyjnych oraz przeprowadzą testy kompatybilności swoich platform z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ