II kwartał 2015 udany dla Veeam

0

Veeam Software ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2015 r., raportując ogólny wzrost przychodów z zamówień o 22 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ponadto Veeam poinformował, że przychody od klientów korporacyjnych wzrosły o 64 proc. rok do roku, a 70 proc. firm z listy Fortune 500 oraz 48 proc. z listy Global 2000 jest teraz jego klientami.

Gartner Magic Quadrant dotyczącym korporacyjnego oprogramowania do backupu i urządzeń zintegrowanych. „Organizacje coraz częściej wybierają rozwiązania do backupu od producentów, którzy oferują rozszerzone możliwości i techniki ochrony w porównaniu z tradycyjnym oprogramowaniem tego typu, ponieważ uświadamiają sobie wagę tworzenia zapasowych kopii danych z wykorzystaniem wielu metod, technik i miejsc docelowych”, piszą Dave Russell, wiceprezes i starszy analityk, Pushan Rinnen, dyrektor ds. badań, oraz Robert Rhame, dyrektor ds. badań, w tegorocznym raporcie „Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances”.

„Coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z tradycyjnego backupu i przechodzi na nowoczesne rozwiązania, które zapewniają dostępność dla nowoczesnych centrów danych. Zaczynają rozumieć, że sam backup nie wystarczy, aby spełnić oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron — powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam. — W zeszłym kwartale nie tylko odnotowaliśmy znaczny wzrost w sektorze dużych przedsiębiorstw, ale również przekroczyliśmy próg 150 tys. klientów. Świadczy to o tym, że firmy każdej wielkości mają dość tradycyjnego backupu i niecierpliwie czekają na rozwiązania nowej generacji, jakie oferuje Veeam”.

„Zbudowanie nowoczesnego centrum danych było najbardziej ekonomicznym sposobem zabezpieczenia naszej własności intelektualnej – powiedział Andre Bromes, wiceprezes i CIO w organizacji Goodwill® Industries of Greater New York and Northern New Jersey, Inc., która ma wpływ na życie 95 tys. osób i co rok daje zatrudnienie 8400 pracownikom w aglomeracji miejskiej Nowego Jorku. „Naszym celem jest zagwarantowanie użytkownikom bezpieczeństwa i dostępności własności intelektualnej przez całą dobę. W końcu to własność intelektualna pozwala nam świadczyć wszystkie nasze usługi. Veeam zaoferował nam sposób nie tylko na jej ochronę, ale również na zachowanie integralności danych oraz wykorzystanie pełnego potencjału tworzenia kopii, przywracania danych i replikacji. Veeam zmienił nasze środowisko IT, pomagając nam przejść od planu usuwania skutków awarii do planu ciągłości biznesowej”.

Oto inne ważne wydarzenia w drugim kwartale 2015 r.:

• Nowy pakiet Veeam Availability Suite v9. Szefowie działów IT niecierpliwie czekają na premierę nowego pakietu Veeam Availability Suite v9 oraz oferowane przez niego możliwości – ponad 10 tys. użytkowników Veeam zarejestrowało się, żeby otrzymywać informacje o nowych funkcjach v9 przed jego oficjalną premierą, zaplanowaną na ten rok. Ponadto, dostawcy usług współpracujący z Veeam są żywo zainteresowani nowymi możliwościami replikacji maszyn wirtualnych w rozwiązaniu Veeam Cloud Connect, które pozwolą im oferować usuwanie skutków awarii jako usługę (disaster recovery as a service, DRaaS). Szacuje się, że rynek DRaaS wzrośnie z 1,42 mld dol. w tym roku do 11,92 mld dol. w 2020 r.*
• Szybki wzrost w chmurze. Liczba transakcji w programie Veeam Cloud Provider (VCP) wzrosła o 88 proc. rok do roku. W programie VCP uczestniczy teraz 8500 dostawców usług i rozwiązań chmurowych, w tym ponad 850 licencjonowanych usługodawców, którzy mogą oferować usługi Veeam Cloud Connect.
• 157 tys. klientów w 200 krajach. Veeam zdobył ponad 11 700 klientów płacących za jego rozwiązania, zgodnie z historyczną średnią, która wynosi około 3500 nowych klientów na miesiąc. Rozwiązania Veeam chronią obecnie 9,1 mln maszyn wirtualnych na całym świecie.
• Nowe zamówienia na licencje Microsoft Hyper-V. 26-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.
• 33 tys. członków sieci ProPartners na całym świecie. Duży nacisk, jaki Veeam kładzie na kanały dystrybucji, przyciąga nowych resellerów i partnerów VAR do naszych rozwiązań
• Wzrost zatrudnienia. Veeam obecnie zatrudnia 1860 osób na całym świecie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ