HP ułatwi testowanie aplikacji w chmurze

0

HP wprowadził do oferty nowy produkt HP LoadRunner-in-the-Cloud, który pozwoli partnerom udostępniać rozwiązanie do testowania wydajności aplikacji w chmurze.

Udostępnianie aplikacji działających wydajnie w środowisku produkcyjnym wymaga kosztownego i czasochłonnego skonfigurowania środowiska testowego umożliwiającego weryfikację wydajności. Firmy dysponujące ograniczonym budżetem nie są w stanie inwestować we własne oprogramowanie, muszą więc korzystać z niedrogich rozwiązań do testowania wydajności lub rozwiązań o otwartym dostępie do kodu źródłowego (open source).

Wybrani partnerzy, dysponując nowym rozwiązaniem HP LoadRunner-in-the-Cloud, wykorzystują elastyczny model udostępniania usług w chmurze na żądanie. Dzięki temu mogą zapewnić swoim klientom możliwości testowania wydajności aplikacji w technologii Web 2.0, AJAX, aplikacji mobilnych i innych w ramach modelu opartego na zużyciu. Nowy produkt uzupełnia zróżnicowaną ofertę własnych rozwiązań HP do weryfikacji wydajności, obejmującą zarówno rozwiązania przeznaczone do wdrażania w siedzibie klienta, rozwiązania udostępniane w modelu SaaS (software as a service — oprogramowanie udostępniane jako usługa), jak i usługi outsourcingowe.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ