HP stawia na wirtualizację desktopów

0

Firma rozszerza ofertę terminali o nowe modele typu thin client oraz o zintegrowane rozwiązania do wirtualizacji systemów klienckich.

Terminale thin client HP t5740 i HP t5745 z serii Flexible mają zapewnić wygodne korzystanie ze zwirtualizowanych środowisk klienckich. Model t5740 jest wyposażony w procesory Intel Atom N280 oraz chipset GL40, zapewniając wydajność zbliżona do tradycyjnych desktopów. Wszystkie terminale serii HP Flexible są wyposażone w osiem portów USB 2.0 oraz w opcjonalny moduł rozszerzeń PCI. Terminale te spełniają również wymagania norm ENERGY STAR, EPEAT Silver i EuP Lot 6.

Z kolei HP t5325 z serii Essential to energooszczędny terminal thin client wyposażony w nowy interfejs, który upraszcza konfigurowanie i przyspiesza wdrażanie. Szacunkowe ceny detaliczne nowych terminali to: 459 euro za HP t5740, 402 euro za HP 5745 oraz 275 euro za HP t5325.

HP rozszerza też zakres strategii Infrastruktury Konwergentnej (Converged Infrastructure), w ramach której udostępnia zintegrowane rozwiązania do wirtualizacji. Trzy nowe architektury do wirtualizacji systemów klienckich składają się z oprogramowania Citrix XenDesktop 4, Citrix XenApp i VMware View 4 z serwerami HP ProLiant, pamięcią masową i terminalami thin client.

Z kolei oprogramowanie HP Client Automation 7.8 umożliwia zarządzanie tradycyjnymi i wirtualnymi środowiskami klienckimi ― w tym terminalami thin client, wirtualną infrastrukturą zaplecza oraz tradycyjnymi komputerami PC.

Natomiast rozwiązanie HP MultiSeat pozwala lepiej wykorzystać budżety informatyczne małych firm poprzez udostępnienie za tę samą kwotę nawet dwukrotnie większej liczby stanowisk komputerowych niż w przypadku tradycyjnych komputerów biurkowych. HP MultiSeat wykorzystuje nadmiarową moc obliczeniową jednego komputera PC w celu obsługi do 10 użytkowników pracujących równocześnie w systemie Windows 7.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ