HP kupiło Eucalyptus Systems

0

HP kupiło firmę Eucalyptus Systems, twórcę oprogramowania do budowy chmur prywatnych. Koncern z Palo Alto nie ujawnił szczegółów transakcji,

Eucalyptus od samego początku był opracowywany jako prosta w instalacji i zarządzaniu, mało inwazyjna platforma. System posiada modułową budowę, otwierającą szerokie możliwości w zakresie rozbudowy. Co istotne, Eucalyptus już od pierwszych wersji wykorzystywał API systemu Amazon EC2. Platforma należy do najbardziej popularnych rozwiązań open source do tworzenia chmury. Jej dwaj najwięksi konkurenci to OpenStack oraz CloudStack. Marten Mickos, CEO Eucalyptus Systems, podczas jednej z tegorocznych debat określił OpenStack jako „Soviet Union of the cloud”. Notabene Mickos to osoba doskonale znana w świecie open source. Poza platformą Eucalyptus opracował bazę mySQL, którą w 2008 roku sprzedał za miliard dolarów firmie Sun Microsystems. HP, poza błyskotliwym menedżerem, zyskuje przyjazne narzędzie pozwalające zdobyć m.in. klientów korzystających z chmury Amazona. To produkt, który powinien cieszyć się dużym popytem, tym bardziej, że większość organizacji poszukuje rozwiązań umożliwiających uporządkowanie zasobów obliczeniowych i sieci. Platforma Eucalyptus może być w wielu przypadkach skutecznym panaceum na bolączki firmowej infrastruktury. Dużym atutem jest podobieństwo do chmury Amazona. Organizacje mogą budować prywatne chmury, a następnie łatwo integrować dane, przenosić aplikacje do najpopularniejszej chmury publicznej na świecie.

W maju HP poinformowało, że zainwestuje miliard dolarów w biznes chmurowy. Firma utworzyła specjalną dywizję Helion, odpowiedzialną za rozwój oferty w zakresie cloud computingu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ