Galeria wirtualnych maszyn

0

Novell udostępnił SUSE Galery, rozwiązanie pozwalające zarejestrowanym użytkownikom SUSE Studio publikować w Internecie stworzone przez nich maszyny wirtualne (virtual appliance) i działające w nich aplikacje.

SUSE Gallery umożliwia przeglądanie udostępnionych maszyn wirtualnych i bezpłatne pobieranych tych, które są im potrzebne w zastosowaniach komercyjnych lub osobistych. Korzystając z wirtualnych urządzeń, użytkownicy unikają typowych dla tradycyjnych aplikacji problemów związanych z instalowaniem i konfigurowaniem. Z kolei dostawcom oprogramowania (ISV) i innym twórcom oprogramowania SUSE Gallery daje możliwość rozszerzenia kręgu użytkowników ich aplikacji o zupełnie nowych odbiorców. Novell nie będzie pobierał opłat od twórców za umieszczanie wirtualnych urządzeń programowych w SUSE Gallery.

SUSE Gallery to najnowszy element działającego od roku programu SUSE Appliance – jest to przedsięwzięcie biznesowe i techniczne, pomagające niezależnym dostawcom oprogramowania uprościć proces tworzenia wirtualnych urządzeń programowych, zmniejszyć koszty jego tworzenia i pomocy technicznej oraz rozszerzyć zasięg aplikacji na środowiska typu cloud. Głównym technologicznym składnikiem programu SUSE Appliance jest SUSE Studio, internetowe narzędzie do tworzenia wirtualnych urządzeń programowych, mające na całym świecie ponad 82 tysiące zarejestrowanych użytkowników. Program obejmuje również pakiet narzędzi SUSE Appliance Toolkit, umożliwiający niezależnym dostawcom oprogramowania i użytkownikom korporacyjnym tworzenie, zarządzanie i aktualizację wirtualnych urządzeń programowych niezależnie od lokalizacji.

SUSE Gallery pełni rolę centralnego repozytorium wirtualnych urządzeń programowych dla twórców i użytkowników rozwiązań komercyjnych i społecznościowych. Umożliwia również publikowanie szablonów urządzeń programowych i dopasowanych do konkretnych zastosowań obrazów systemów operacyjnych. Każde udostępnione wirtualne urządzenie będzie miało swą własną witrynę z unikalnym adresem URL, co umożliwi dostawcom oprogramowania prowadzenie ukierunkowanych kampanii marketingowych i sprzedaży oraz śledzenie ich rezultatów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ