FireEye Email Threat Prevention – ochrona w chmurze

0

Firma FireEye poinformowała o wprowadzeniu rozwiązania FireEye Email Threat Prevention, czyli nowej platformy do ochrony poczty elektronicznej w chmurze.

FireEye oferuje elastyczne opcje wdrożeniowe, które nie wymagają instalacji żadnego sprzętu ani oprogramowania. Nowa platforma ma chronić infrastrukturę biznesową przed atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem wiadomości e-mail. Rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention zostanie udostępnione na początku grudnia 2013 roku.

Jak wynika z raportu „2013 Verizon Data Breach Investigations Report”, ponad 95% wszystkich ataków wiąże się z phishingiem stosowanym w ramach działań szpiegowskich państw. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną w styczniu 2013 r. przez firmę Gartner, najczęściej używaną usługą zabezpieczeń opartą na chmurze jest ochrona poczty elektronicznej — stwierdziło tak 74% respondentów (Gartner. “Demand for Cloud-Based Offerings Impacts Security Service Spending.” April 2013).

FireEye, które chronią przedsiębiorstwa przed atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem stron WWW i wiadomości e-mail. Klienci mają teraz do dyspozycji rozwiązanie zabezpieczające w chmurze, które zapewnia najlepszą w branży ochronę przed złożonymi narzędziami stosowanymi przez cyberprzestępców do przeprowadzania zaawansowanych ataków o długotrwałym działaniu (APT). Ta nowa, oparta na chmurze usługa bazuje na analizach wykonywanych z użyciem maszyn wirtualnych i nie korzysta z sygnatur. W ten sposób identyfikuje i blokuje lub przenosi do kwarantanny wiadomości e-mail, które:

  • zawierają załączniki wykorzystujące znane i nieznane luki w zabezpieczeniach;
  • zawierają adresy URL, które prowadzą do szkodliwej treści;
  • stanowią część zaawansowanych, wieloetapowych ataków APT.

FireEye Email Threat Prevention bazuje na mechanizmie FireEye Multi-Vector Virtual Execution™ (MVX) i uczestniczy w korelacji zagrożeń z różnych źródeł w całym środowisku rozwiązań FireEye używanych w przedsiębiorstwie. Dzięki temu klienci mogą używać platformy zabezpieczeń internetowych FireEye lokalnie jak i w połączeniu z opartym na chmurze systemem FireEye Email Threat Prevention do ochrony przed różnymi rodzajami zagrożeń. Co więcej, klienci stosujący rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention uzyskują dostęp do usługi Dynamic Threat Intelligence™ (DTI), czerpiąc korzyści z przynależności do środowiska wymiany informacji obejmującego wszystkich klientów FireEye.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ