EMC: Macierze NAS do wirtualizacji

0

Firma EMC, jeden z liderów rynku pamięci masowych, zaprezentowała nową rodzinę macierzy dyskowych NAS wyposażonych m.in. w funkcjonalności ułatwiające i upraszczające zarządzanie wirtualnymi maszynami.

Na nową rodzinę macierzy EMC Celerra składają się modele NS-120, NS-480, NS-960 oraz NS-G8 Gateway. Nowe macierze mogą działać jako serwer plików NAS (Network Attached Storage), mogą też być łączone z serwerami przy pomocy protokołów iSCSI i Fibre Channel.

Nowe macierze EMC Celerra NS zostały wyposażone w funkcje ułatwiające obsługę środowiska wirtualnych maszyn VMware. Dołączono do nich m.in. dwie wtyczki: VMware Site Recovery Manager Automated Failback do oprogramowania VMware vCenter pozwala użytkownikom EMC Celerra na koordynowanie procesu przywracania wirtualnej infrastruktury do oryginalnego stanu po awarii, włączając w to wszystkie kroki określane przez oprogramowanie VMware Site Recovery Manager, zaś wtyczka VMware View Storage Integration do oprogramowania VMware vCenter pozwalają administratorom w łatwy sposób tworzyć wirtualne desktopy opierając się na dostępnej w macierzach Celerra funkcjonalności kopii migawkowych (snapshot).

Jedną z głównych innowacji w nowych macierzach jest funkcja Celerra Data Deduplication with Compression czyli deduplikacja danych z kompresją dla podstawowych systemów plików i plików użytkowników w wirtualnych maszynach VMware oraz innych środowiskach wirtualnych. Ta funkcja (dostępna bez dodatkowych opłat) pozwala na zmaksymalizowanie wydajności pamięci masowych poprzez eliminację powtarzających się danych, a przez to zredukowanie objętości systemów plików nawet do 50%.

Nowe macierze są też pierwszymi na rynku serwerami NAS, w których można instalować dyski flash SSD. Napędy Enterprise Flash Drives oferują czas odpowiedzi na poziomie krótszym niż jedna milisekunda, są także o 98% bardziej efektywne energetycznie od tradycyjnych dysków twardych po uwzględnieniu liczby operacji wejścia-wyjścia na sekundę, które mogą zrealizować.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ