Dell EMC – nowe rozwiązania dla środowisk Microsoft

0

Producent wprowadza nowe rozwiązania Microsoft Azure Services i Validated Systems dla Microsoft Exchange oraz SQL. Dzięki tym usługom i systemom klienci mogą zbudować chmurę hybrydową i rozwiązania infrastrukturalne, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb.

Dostarczane usługi w chmurze są hostowane na platformie Azure, oraz zarządzane i udostępniane w oparciu o nią. Rozwiązanie wspierane jest dodatkowo przez umowę z Dell EMC o gwarantowanym poziomie świadczenia usług klasy korporacyjnej, całodobowe wsparcie techniczne i monitorowanie stanu technicznego usług. Ponadto, klienci płacą tylko za usługi, z których skorzystali i nie wiążą ich umowy długoterminowe. Nowe usługi obejmują:

  • Azure Backup – rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, z portfolio zarządzania chmurą firmy Microsoft. Skorzystanie z tej usługi nie wymaga początkowej inwestycji finansowej: opłaty naliczane są na podstawie faktycznego wykorzystania, co pozwala osiągnąć znaczne oszczędności przy jednoczesnej ochronie danych przetwarzanych w maszynach wirtualnych lub na serwerach fizycznych, jak również na platformie Azure.
  • Azure Dev/Test Labs – usługa umożliwiająca programistom i testerom szybkie tworzenie i testowanie środowisk Windows i Linux, z wykorzystaniem szablonów wielokrotnego użytku i wstępnie skonfigurowanych środowisk na platformie Azure.
  • Azure Business Continuity Solution – rozwiązanie wykorzystujące wiele usług platformy Azure, oferowanych wraz z usługami Dell EMC: consultingiem, obsługą administracyjną, wsparciem technicznym obejmującym analizę i naprawę usterek oraz zintegrowanymi płatnościami. Takie rozwiązanie umożliwia zapewnienie małym przedsiębiorstwom ciągłości biznesowej klasy korporacyjnej, w radykalnie uproszczonej wersji: bez konieczności projektowania, tworzenia i utrzymania odpowiedniego oprogramowania na własną rękę.

Poszerzając ofertę infrastruktury definiowanej przez usługi, Dell EMC wprowadził też dwa dodatki do swoich systemów walidowanych:

  • System Dell EMC do środowisk Microsoft SQL, który zaprojektowano z myślą o dużej wydajności, znacznych oszczędnościach i skalowalności odpowiedniej do przyszłych potrzeb. System umożliwia klientom przetwarzanie transakcji online w pamięci do 30 razy szybciej przy użyciu Microsoft SQL Server 2016, a także zintegrowanie rozproszonych starszych baz danych z najnowszymi serwerami PowerEdge R830 firmy Dell EMC.
  • Dell EMC Validated System dla Microsoft Exchange to wstępnie zaprojektowane i walidowane rozwiązanie dla centrów danych do zarządzania obciążeniami poczty elektronicznej. Ten skalowalny system skraca okres oczekiwania na zwrot z inwestycji dzięki krótszemu procesowi projektowania, dostawy i konfiguracji w przypadku Exchange Server 2016. Zaprojektowano go tak, by uzyskać wysoką skalowalność i obniżyć całkowity koszt utrzymania poprzez konsolidację zasobów, zoptymalizowanie struktury przechowywania i wprowadzenie wydajnego systemu zarządzania, w oparciu o serwer PowerEdge R730xd.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ