Cyberoam wprowadza wirtualne urządzenia UTM dla platform VMware i Hyper-V

0

Cyberoam rozszerzył swoją ofertę o wirtualne urządzenia UTM. Zapewniają one bezpieczeństwo sieci, niezależnie od tego, z jakiej infrastruktury korzystają: sprzętowej, wirtualnej lub mieszanej.

Cyberoam wprowadził wirtualne urządzenia UTM z myślą o firmach każdej wielkości, które chcą zarządzać bezpieczeństwem swojej sieci lub sieciami swoich klientów. Pozwalają one na kompletną kontrolę nad infrastrukturą bezpieczeństwa, wspierając platformy wirtualizacyjne VMware oraz Hyper-V. Wirtualne UTMy Cyberoam charakteryzują się prostą polityką licencjonowania, możliwością swobodnego przechodzenia do wyższych modeli i intuicyjną aktualizacją licencji. Ponadto, pomagają przedsiębiorstwom skalować infrastrukturę sieciową odpowiednio do ich potrzeb. Nowe rozwiązania Cyberoam gwarantują kompleksową ochronę sieci w zwirtualizowanych środowiskach oraz centralne zarządzanie poprzez Cyberoam Central Console i raportowanie z wykorzystaniem Cyberoam iView.

Wirtualne maszyny UTM zabezpieczają sieci typu: “Office-in-a-Box” i BYOD, gdzie pracuje wiele urządzeń i systemów operacyjnych. Takie urządzenia, w szczególności będące prywatną własnością pracowników, z reguły nie posiadają wystarczającego poziomu ochrony, co zwiększa ryzyko pojawiania się zagrożeń w zwirtualizowanych sieciach. Odpowiedzią na to jest zastosowana autorska technologia warstwy 8, opracowana przez Cyberoam. Pozwala ona na stworzenie indywidualnej polityki bezpieczeństwa dla konkretnych użytkowników lub wydzielonych grup, kontrolując dostęp do firmowych zasobów sieciowych

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ