Citrix zapowiada XenDesktop 4 Feature Pack 2

0

Nowa wersja ułatwi firmom wdrożenie pojedynczego rozwiązania do wirtualizacji desktopów, obsługującego użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów.

Jedną z najważniejszych nowości jest XenClient. Jest to kliencki hiperwizor, który pozwala na uruchamianie desktopów wirtualnych bezpośrednio w urządzeniach klienckich. Zapewnia bezpieczeństwo i centralne zarządzanie charakterystyczne dla VDI, a jednocześnie umożliwia pracę zarówno w trybie online, jak i offline bez konieczności każdorazowej rejestracji. Oprócz korporacyjnego środowisko pracy użytkownicy mogą także skonfigurować drugi osobisty desktop wirtualny na tym samym laptopie, bez narażania firmy na niebezpieczeństwo.

Odłączony od sieci XenClient działa jak tradycyjny desktop. W chwili podłączenia, XenClient automatycznie synchronizuje wszystkie zmiany z centrum danych, co pozwala utworzyć scentralizowaną kopię zapasową. W przypadku utraty lub kradzieży laptopa, można łatwo odtworzyć pełne środowisko desktopowe w nowym laptopie, a dane ze starego urządzenia usunąć zdalnie.

Poza tym oddzielenie systemu operacyjnego od bazowego sprzętu pozwala tworzyć, zabezpieczać oraz instalować obrazy desktopów i przenosić je na dowolny sprzęt, co upraszcza usuwanie skutków awarii.

XenClient oferuje kilka nowych funkcji, które dotąd nie były obsługiwane w początkowej wersji beta. Obejmują one ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa, a także rozszerzoną obsługę platform sprzętowych, adapterów bezprzewodowych i urządzeń USB, takich jak kamery internetowe, iPady, iPhone’y, smartfony BlackBerry i urządzenia z systemem Windows Mobile oraz Android.

Kolejna nowość, XenVault, umożliwia dostarczanie aplikacji korporacyjnych jako usługi na żądanie, a zarazem automatyczne szyfrowanie wszystkich utworzonych przez nie danych. XenVault automatycznie zapisuje dane użytkownika, utworzone przez aplikacje korporacyjne w szyfrowanym folderze, w celu ich ochrony przed nieautoryzowanym dostępem. Automatycznie szyfruje dane utworzone przez każdą aplikację korporacyjną dostarczoną przez Citrix XenApp lub Microsoft App-V.

XenClient i XenVault będą częścią XenDesktop 4, Feature Pack 2 dostępnego pod koniec września br. Technologia XenClient jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników XenDesktop Enterprise i Platinum, którzy mają podpisaną aktualną umowę Subscription Advantage. XenVault jest oferowany jako moduł Citrix Receiver, który jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich użytkowników XenDesktop i XenApp.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ