Citrix XenDesktop 3 w komputerach HP Blade PC

0

HP poinformowało, że wkrótce będzie sprzedawać komputery Blade PC z preinstalowanym oprogramowaniem Citrix XenDesktop 3. Oficjalnie produkt zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej na majowej konferencji Citrix Synergy 2009.

Citrix i HP współpracują ze sobą już od dwóch lat. Najpierw HP sprzedawało XenServer Enterprise Edition ze swoimi serwerami ProLiant i BladeSystem, a w marcu 2008 roku Citrix przygotował specjalną wersję tego oprogramowania dla HP – XenServer HP Select Edition.

Firmy zakładają, że nowe, zintegrowane rozwiązanie przyczyni się do redukcji kosztów oraz zapewni większą skalowalność, łatwiejsze zarządzanie i większe bezpieczeństwo niż tradycyjne komputery PC. Administratorzy będą mogli zdalnie zarządzać zarówno oprogramowaniem, jak i sprzętem. Ponadto powinien się poprawić komfort pracy użytkowników z wirtualnymi desktopami. Producenci dążą do tego, żeby praca z wirtualnym desktopem jak najmniej różniła się od pracy z komputerem PC.

Po stronie sprzętowej rozwiązanie będzie składać się z modeli HP BladeSystem bc2800 Blade PC oraz HP BladeSystem bc2200 Blade PC, które pojawią się w sprzedaży w marcu (kompletne rozwiązanie prawdopodobnie w maju).

Pierwszy z modeli jest wyposażony w 64-bitowy, jednordzeniowy procesor AMD Athlon i zintegrowaną grafikę ATI. Z kolei HP BladeSystem bc2800 będzie sprzedawany z dwurdzeniowym procesorem AMD Turion X2 i zintegrowaną grafiką ATI.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ