Citrix wprowadza XenDesktop 5.5

0

Citrix Systems wprowadził nową wersję Citrix XenDesktop, która oferuje ulepszenia w zakresie personalizacji, jakości pracy oraz obsługi urządzeń konsumenckich takich jak tablety czy smartfony. Do wszystkich edycji XenDesktop 5.5 dodano technologię „Personal vDisk”, zakupioną w tym miesiącu od firmy RingCube.

Nowy XenDesktop 5.5 zawiera także zmiany w technologii Citrix HDX, które umożliwiają nawet trzykrotnie szybsze dostarczanie desktopów wirtualnych zarówno przez sieć LAN, jak i WAN. Nowa wersja rozwiąznia pozwoli klientom na budowę „prywatnych chmur desktopów”, dostarczając wirtualne desktopy i aplikacje z bogatą obsługą głosu, wideo oraz multimediów do ponad miliarda urządzeń końcowych, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach, jak ma to miejsce w przypadku użytkowników zdalnych, mobilnych lub pracujących w oddziałach firm.

Kluczowe ulepszenia:

•Desktopy wirtualne bardziej osobiste:

XenDesktop 5.5 oferuje działom IT możliwość dostarczania spersonalizowanych desktopów VDI z wykorzystaniem innowacyjnej technologii „Personal vDisk”. Jest ona dostępna bezpłatnie jako funkcja demonstracyjna we wszystkich edycjach rozwiązania. Nowa funkcja przechowuje centralnie pojedynczą kopię systemu Windows i łączy ją z osobistym dyskiem wirtualnym zawierającym aplikacje, dane oraz ustawienia każdego pracownika, zwiększając stopień personalizacji i ograniczając koszty pamięci masowej.

• Nowy standard pracy w „rozdzielczości HD”:

XenDesktop 5.5 zawiera ponad 150 nowych funkcji, a jedną z najważniejszych jest usprawnienie technologii Citrix HDX. Kluczową funkcją nowej wersji jest możliwość dostarczania desktopów wirtualnych przez sieć WAN do użytkowników mobilnych
i pracowników oddziałów firm z trzykrotnie większą szybkością i niższym kosztem. Najważniejsze usprawnienia to także sześciokrotnie szybszy druk i skanowanie, dwukrotnie szybsze uruchamianie aplikacji oraz elastyczna kontrola jakości usług, która gwarantuje wysoki komfort pracy we wszystkich warunkach sieciowych.

• Nowe możliwości dzięki współpracy z Citrix Receiver:

XenDesktop 5.5 w połączeniu z uniwersalnym klientem programowym Citrix Receiver, pozwala na dostarczanie samoobsługowych aplikacji i desktopów do ponad miliarda urządzeń, w tym do komputerów Mac i PC, tabletów, smartfonów i terminali oraz do wszystkich popularnych systemów operacyjnych.

• Wykorzystanie funkcji tabletów i smartfonów:

XenDesktop 5.5 obsługuje gesty oraz funkcje dotykowe. Korzystanie z XenDesktop 5.5 jest dostosowywane do typu urządzenia klienckiego: użytkownicy smartfonów zazwyczaj skupiają się na dokumentach, preferując pracę z pojedynczymi plikami bez konieczności otwierania pełnego desktopu Windows. Użytkownicy tabletów natomiast kładą nacisk na aplikacje
i wolą uruchamiać pojedyncze programy.

• Oprogramowanie XenClient 2 w standardzie:

Citrix XenClient 2 oferuje zalety rozwiązania XenDesktop milionom użytkowników laptopów. Pozwala zarządzać desktopami w sposób scentralizowany, ale wykonywać je lokalnie w hiperwizorach klienckich, a nie bezpośrednio na każdym laptopie. Jest to możliwe nawet bez połączenia z siecią.

• Nowy XenApp 6.5 jako zintegrowana funkcja XenDesktop 5.5:

XenApp 6.5 dostarcza aplikacje w tej samej jakości, co desktopy udostępniane przez XenDesktop. Dodatkowa funkcja Instant App Access skraca o połowę czas uruchamiania aplikacji. Możliwe jest także zarządzanie aplikacjami XenApp wraz z desktopami wirtualnymi z poziomu konsoli XenDesktop Desktop Director.

• Ulepszona obsługa technologii Microsoftu:

Nowa wersja XenDesktop zapewnia obsługę Microsoft RemoteFX, kluczowego mechanizmu Microsoft Hyper-V. XenDesktop z technologią HDX i RemoteFX zapewnia obsługę bogatej treści, w tym desktopów Aero systemu Windows 7, niezależnie od tego, czy działają one na serwerze, czy w urządzeniu klienckim. Obsługa technologii administracyjnych Microsoftu, takich jak App-V i System Center, pozwala działowi IT wirtualizować aplikacje i zarządzać infrastrukturą desktopową, w tym desktopami oraz aplikacjami fizycznymi i wirtualnym, w pojedynczym widoku.

Ceny i dostępność:

XenDesktop 5.5, XenApp 6.5 i XenClient 2 można już dziś pobrać z witryny Citrix. Sugerowane ceny XenDesktop zaczynają się od 95 dol. za użytkownika lub urządzenie w przypadku edycji obsługującej tylko model VDI. Kompleksowa wirtualizacja desktopów i aplikacji jest dostępna w edycjach Enterprise lub Platinum, które kosztują odpowiednio 225 i 350 dol. XenClient 2 jest dostępny oddzielnie do bezpłatnego pobrania z witryny Citrix i dołączony, wraz z oprogramowaniem Synchronizer for XenClient, do edycji XenDesktop Enterprise i Platinum.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ