Citrix udostępnia Citrix Workspace Cloud

0

Kilka miesięcy temu na konferencji Synergy Citrix zapowiedział Citrix Workspace Cloud. Obecnie, po wprowadzeniu wersji testowej dla szerokiej grupy partnerów i klientów, Citrix udostępnia pełną wersję Workspace Cloud z kompletnym pakietem usług dla wdrożeń produkcyjnych.

Klienci i partnerzy Citrix testowali rozwiązanie od maja br i dostarczyli informacji zwrotnych, które pozwoliły dostosować je tak, aby zapewniało łatwe w obsłudze i we wdrożeniu usługi oraz w pełni intuicyjny z punktu widzenia użytkownika interfejs. Testy wykazały, że Citrix Workspace Cloud pozwala na szybsze i łatwiejsze wdrożenie wirtualizacji desktopów. W niektórych przypadkach administratorzy byli w stanie stworzyć pełne środowisko wirtualnych desktopów Citrix dla około 50 użytkowników w ciągu kilku minut. Oparta na usługach w chmurze platforma upraszcza proces wdrożenia wirtualnych aplikacjii desktopów eliminując konieczność budowania własnej infrastruktury oraz konfiguracji wirtualnych komponentów.

Większość chmurowych platform usługowych umieszcza dla wygody zarządzanie oraz udostępniane systemy w jednej chmurze, jednocześnie zmuszając IT do utraty kontroli nad ich umiejscowieniem. Citrix Workspace Cloud dzięki unikalnej architekturze pozwala IT na przejęcie kontroli w zakresie umiejscowienia infrastruktury zarządzającej oraz systemów dostarczających desktopy i aplikacje. Ponadto, dzięki funkcjom zarzadzania dostarczanym wprost z chmury, Citrix Workspace Cloud daje partnerom większą elastyczność w zakresie dodawania usług do ich portfolio. Dzięki temu mogą oni szybciej i łatwiej zaprojektować a następnie wdrożyć dedykowane rozwiązania.

Możliwość wyboru przez dział IT pomiędzy infrastrukturą publicznej a prywatnej chmury jest bardzo istotna. Według badania Forrester Research Business Technographics Global Infrastructure Q3 2014 co najmniej 14 wiodących dostawców chmury dominuje na tym rynku, lecz oferują oni różne korzyści w zakresie uwarunkowań technicznych jak i w aspekcie dostarczania usług. Citrix Workspace Cloud wspiera platformy wszystkich kluczowych dostawców.

Ponad 70 procent ankietowanych użytkowników wersji próbnej Citrix Workspace Cloud zakłada w planach użycie tej platformy do migracji własnych zasobów do chmury oraz wykorzystanie jej do zarządzania systemami zapewniającymi aplikacje i dostęp do danych, które działają w więcej niż jednej chmurze czy infrastrukturze centrum danych. Citrix

Workspace Cloud jest dostępny z następującymi pakietami:

Wirtualne desktopy: tańszy pakiet, dostępny w cenie 20 USD za miesiąc na użytkownika oferuje IT możliwość bezpiecznego dostarczania każdego rodzaju wirtualnego desktopu na dowolne urządzenie. W przeciwieństwie do innych usług wirtualnych desktopów, pakiet ten oferuje elastyczność dostarczania współdzielonych hostowanych desktopów Windows lub Linux oraz desktopów VDI. Ponadto dostępne są usługi synchronizacji i współdzielenia plików oraz wstępnie zdefiniowane schematy wdrożeniowe.

Wirtualne aplikacje i desktopy: kompleksowy pakiet w cenie 35 USD za miesiąc na użytkownika pozwala IT na bezpieczne i elastyczne dostarczanie aplikacji Windows i Linux, przeglądarek i desktopów na dowolne urządzenie końcowe. Pakiet zawiera również rozbudowane funkcje do projektowania i edycji schematów wdrożeniowych dla wirtualnych aplikacji i desktopów, a także pozwala skutecznie monitorować i zarządzać wdrożeniami oraz usługą synchronizacji i współdzielenia plików.

Zintegrowany pakiet aplikacji i danych: w ramach miesięcznej opłaty 40 USD na użytkownika zawiera wszystkie funkcje pakietu wirtualnych aplikacji i usług desktopowych a także opcje zarządzania urządzeniami i aplikacjami mobilnymi.

Zarządzanie cyklem życia: pakiety operacyjne zawierające pełny zestaw funkcji do projektowania i edycji schematów wdrożeniowych aplikacji i desktopów oraz pozwalające skutecznie monitorować i zarządzać wdrożeniami. Pakiet startowy jest dostępny bez opłat dla klientów Citrix, którzy posiadają aktywne usługi konserwacji oprogramowania (Software Maintenance). Inne pakiety zaczynają się od kwoty 2,50 USD za użytkownika, w ramach miesięcznego ekwiwalentu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ