Citrix przedstawia rozwiązanie XenMobile MDM

0

Citrix wprowadził XenMobile MDM, rozwiązanie klasy korporacyjnej do zarządzania mobilnymi urządzeniami, które daje użytkownikom możliwość ich swobodnego wyboru.

Użytkownicy oczekują swobody wyboru urządzenia; możliwości korzystania z dowolnej aplikacji, łatwego dostępu do poczty e-mail oraz dokumentów z dowolnego lokalizacji. To z kolei powoduje,
że organizacje potrzebują rozwiązania, które uwzględniałoby zarówno potrzeby użytkowników,
ale jednocześnie spełniało wymagania działu IT w zakresie bezpieczeństwa. XenMobile MDM stanowi podstawę do sprostania tym potrzebom, poprzez mechanizm zarządzania oparty na rolach, konfigurację i zabezpieczenia firmowych i prywatnych urządzeń. Rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – można je zintegrować bezpośrednio z Microsoft Active Directory
i systemami infrastruktury klucza publicznego, jak też narzędziami do ochrony informacji
i zarządzania zdarzeniami. Dzięki XenMobile MDM użytkownicy mogą samodzielne przygotować swoje urządzenia mobilne do pracy, zaś administratorzy IT mogą automatycznie objąć je odpowiednimi politykami i zdalnie wgrać na nie wymagane aplikacje – równocześnie na dużej grupie telefonów. Mogą także tworzyć białe i czarne listy aplikacji, wykrywać i blokować urządzenia
z nieautoryzowanym systemem operacyjnym (jailbreak), jak też zdalnie uruchomić procedurę kasowania danych gdy urządzenie zostanie zgubione, skradzione lub sposób jego użycia będzie niezgodny z zasadami polityki bezpieczeństwa.

Wraz z rozwiązaniem XenMobile MDM, Citrix wprowadził pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle do zarządzania mobilnością korporacyjną (enterprise mobility management, EMM). Pakiet Citrix Mobile Solutions Bundle jest złożony z rozwiązań XenMobile MDM oraz CloudGateway i eliminuje konieczność nabywania wielu wyspecjalizowanych rozwiązań różnych producentów.

Wprowadzony pakiet zawiera rozwiązanie MDM wraz z możliwością zarządzania aplikacjami mobilnymi, tym samym dostarczając pięć głównych funkcji (EMM).
• MDM klasy korporacyjnej umożliwia zastosowanie mechanizmu zarządzania opartego na rolach, konfiguracji i zabezpieczeń urządzeń firmowych i prywatnych.
• Bezpieczna poczta, przeglądarka, dane i aplikacje zapewniają odpowiedni poziom satysfakcji użytkowników przy jednoczesnej ich kontroli i zarządzaniu przez dział IT.
• Kontenery aplikacji mobilnych centralizują funkcje zarządzania IT, bezpieczeństwa oraz kontroli dla każdej aplikacji mobilnej, stworzonej przez dział korporacyjny lub też firmy trzecie.

• Zunifikowany sklep z aplikacjami to jedno miejsce, z którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji mobilnych, internetowych, SaaS i Windows – na dowolne urządzenie.
• Zarządzanie tożsamością, pojedyncze logowanie oraz kontrola dostępu oparta na scenariuszach pozwala IT na łatwiejsze zarządzanie dostępem dla poszczególnych użytkowników co z kolei przyczynia się do uproszczenia ich pracy.

Kompleksowe portfolio rozwiązań z zakresu mobilności

Citrix oferuje kompletne portfolio rozwiązań mobilnych, począwszy od zarządzania urządzeniami do natywnych aplikacji mobilnych dla poczty e-mail, dostępu do sieci www, aplikacji do współpracy i wymiany danych, jak również wirtualizacji desktopów – w celu łatwego dostępu do aplikacji systemu Windows i desktopów.

Wsparcie firm partnerskich dla produktów Citrix z zakresu mobilności

Citrix współpracuje ze swoimi globalnymi partnerami, aby zaoferować organizacjom zintegrowane rozwiązania, które rozszerzą portfolio produktowe Citrix w zakresie mobilności korporacyjnej. Wraz
z nimi Citrix pomaga firmom w przekonaniu ich użytkowników do stosowania jednego, kompleksowego rozwiązania. Partnerami Citrix w tym obszarze są takie firmy, jak Cisco, Fujitsu, HP, Palo Alto Networks, Samsung oraz Wipro Mobility Solutions .

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ