Citrix przedstawia kolejny etap strategii CloudStack

0

Rozwiązanie Citrix CloudStack będzie pierwszą platformą chmurową, zgłoszoną do Apache Software Foundation – prowadzonej przez ochotników fundacji non-profit, która wspomaga projekty open source.

Przekształcenie CloudStack w projekt Apache o całkowicie otwartym kodzie źródłowym przyspieszy realizację strategii Citrix, zakładającej dostarczenie zaawansowanej, sprawdzonej i niezależnej od hiperwizora platformy.

Według analityków do końca 2014 r. rozbudowa infrastruktury chmurowej na świecie ma przekroczyć wartość 11 mld dol. Projekt Apache CloudStack ma ułatwić klientom dostarczanie usług chmurowych na otwartej, efektywnej i elastycznej platformie, która jest zgodna z Amazon. Projekty chmurowe są w dużej mierze napędzane przez technologię open source, która została przetestowana w dużych chmurach produkcyjnych, a następnie udostępniona klientom na zasadach open source. Apache Software Foundation jest znana dzięki takim projektom jak m.in. Hadoop, Hive i Cassandra, które zostały opracowane w dużych chmurach, takich jak Facebook czy Yahoo!, a następnie wprowadzone do szerszego użytku na licencji Apache.

W pierwszej fazie strategii Citrix CloudStack 3 zostanie wydane na licencji Apache 2.0, a społeczność CloudStack.org stanie się częścią programu Apache Incubator. Citrix będzie nadal wspierał projekt poprzez znacznie zwiększone inwestycje w inżynierię, wsparcie społeczności oraz marketing.

CloudStack został przetestowany pod kątem współpracy z ponad 2200 produktami i usługami w ramach programu Citrix Ready Cloud Community Program. Nowy projekt Apache CloudStack zyskał poparcie ponad 50 niezależnych producentów oprogramowania, dostawców usług i partnerów technologicznych, między innymi takich jak Alcatel-Lucent, Brocade, GoDaddy, Intel, Juniper Networks, IDC Frontier, NetApp, Tata Communications, TCloud Computing, TrendMicro czy Vyatta.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ