Citrix i Microsoft wirtualizują desktopy

0

Citrix poinformował, że planuje rozszerzyć współpracę z Microsoftem w zakresie wirtualizacji. Tym razem wspólne plany dotyczą wirtualizacji desktopów i aplikacji, m.in. integracji produktów Citriksa z oprogramowaniem Microsoft App-V.

Celem obu firm jest uproszczenie zarządzania – klienci będą mogli zarządzać desktopami fizycznymi i wirtualnymi oraz aplikacjami Windows z poziomu Microsoft System Center. Od strony klienckiej firmy zaoferują wspólnie oprogramowanie Citrix Receiver, umożliwiające dostęp do wirtualnych desktopów i aplikacji.

Zarządzanie rozproszonymi i centralnie udostępnianymi aplikacjami będzie się odbywało z wykorzystaniem Citrix XenApp i menedżera konfiguracji Microsoft System Center. W Citrix XenApp zostaną rozbudowane funkcje wirtualizacji aplikacji Microsoftu (App-V), aby umożliwić samodzielny dostęp do aplikacji z poziomu dowolnego urządzenia korzystającego z Citrix Receiver oraz Citrix Dazzle. Ponadto Citrix planuje rozszerzyć integrację Citrix XenDesktop z nowymi licencjami Microsoft VDI Suite (będą dostępne w czwartym kwartale 2009 roku).

Citrix zaoferuje interfejs łączący XenApp z menedżerem konfiguracji System Center, co umożliwi dostarczanie aplikacji do dowolnego urządzenia działającego pod kontrolą Windows, jak również tych działających w obrębie innych systemów. Integracja będzie dostępna w pierwszej połowie 2010 roku.

Dzięki integracji App-V z Citrix Receiver użytkownicy będą mogli korzystać ze wszystkich aplikacji w jednakowy sposób, niezależnie od używanego urządzenia, zarówno w trybie online, jak i offline. Integracja ta ma być dostępna w drugiej połowie 2009 roku. Natomiast na początku 2010 roku nastąpi integracja Citrix Dazzle z App-V.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ