Citrix i Fujitsu wspólnie wirtualizują

0

Firmy Citrix i Fujitsu podpisały umowę OEM na dostarczanie rozwiązań do wirtualizacji desktopów (VDI). Fujitsu zintegruje swoje rozwiązania do obsługi wirtualnych stanowisk pracy z Citrix XenDesktop oraz technologią HDX.

Citrix XenDesktop będzie podstawą produktów Fujitsu Virtual Workplace oraz Managed Virtual Workplace. Integracja zapewni szybsze dostarczanie wirtualnych desktopów i ułatwi centralne zarządzanie zmianami.

W ofercie znajdą się również serwery Fujitsu Primergy przygotowane do obsługi VDI oraz urządzenia klienckie Futura mające certyfikat Citrix Ready. Oferta obejmie usługi związane z wirtualnymi desktopami (konsulting, projektowanie, wdrożenie, konserwacja).

Umowa przewiduje także, że Fujitsu doda oprogramowanie Citrix XenServer do swoich serwerów stelażowych i kasetowych Primergy. Citrix XenServer i Citrix Essentials for XenServer zostaną zintegrowane z systemem zarządzania serwerami Fujitsu Primergy, co pozwoli na stworzenie zunifikowanego narzędzia administracyjnego.

Dostępność
Rozwiązania Fujitsu Virtual Workplace i Managed Virtual Workplace zintegrowane z Citrix XenDesktop będą dostępne od sierpnia 2009 roku. Rozwiązania Fujitsu do wirtualizacji serwerów również będą udostępnione w sierpniu br.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ