Citrix i Dell: wspólne urządzenie VDI

0

Citrix Systems we współpracy z firmą Dell opracował urządzenie VDI przeznaczone na masowy rynek, które upraszcza i przyspiesza wdrożenie wirtualnych desktopów. Dell DVS Simplified z oprogramowaniem Citrix VDI-in-a-Box to urządzenie, które będzie oferowane przez globalną sieć sprzedaży firmy Dell.

Wykorzystując oprogramowanie Citrix VDI-in-a-Box, Dell i Citrix stworzyły zintegrowane urządzenie VDI, które zostało już wstępnie certyfikowane do obsługi określonej liczby stacji roboczych. Dell DVS Simplified bazuje na architekturze gridowej serwerów Dell, co pozwala łatwo stworzyć środowisko wirtualnych desktopów oraz szybko rozbudowywać je zgodnie z aktualnymi potrzebami biznesowymi. Skalowanie sprowadza się do instalacji dodatkowych serwerów, bez zmian architektury i konfiguracji. Jednocześnie rozwiązanie oferuje wbudowane mechanizmy wysokiej dostępności.

Oprogramowanie Citrix VDI-in-a-Box spełnia potrzeby małych i średnich firm w zakresie wirtualizacji desktopów. Mogą one czerpać takie korzyści biznesowe jak m.in. zwiększona wydajność oraz ciągłość biznesowa, mimo mniejszych budżetów oraz zasobów. VDI-in-a-Box eliminuje te elementy, które mogą zwiększać koszty i komplikować infrastrukturę.
Urządzenie VDI jest również wspierane przez system partnerski Citrix Ready. Citrix Ready pomaga w identyfikowaniu urządzeń firm trzecich, zalecanych do współpracy z technologiami Citrix. Obecnie program został rozszerzony o testowanie i weryfikację pod kątem oprogramowania VDI-in-a-Box w ramach wsparcia pracy pracowników mobilnych. Za pomocą bezpłatnej aplikacji Citrix Receiver™ użytkownicy mogą korzystać z wirtualnych desktopów VDI-in-a-Box na wielu urządzeniach, takich jak tablety, smartfony, komputery Mac i PC czy też uproszczone terminale. Rozwiązanie będzie również wspierało pracę na urządzeniach peryferyjnych, takich jak kamery internetowe, drukarki, myszy i klawiatury.

Citrix przygotował również kompleksowy, czterogodzinny program szkolenia technicznego w zakresie VDI-in-a-Box, który jest dostępny bezpłatnie dla partnerów.

Dell rozpocznie sprzedaż urządzenia Dell DVS Simplified wiosną 2012 roku.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ