Centrum ds. Cloud Computing na Politechnice Wrocławskiej

0

IBM Polska oraz Politechnika Wrocławska podpisały umowę dotyczącą powstania pierwszego w Polsce Wielozadaniowego Centrum ds. Cloud Computing. W ramach współpracy Politechnika Wrocławska stworzy nowy program naukowy oferując kursy związane z technologią cloud computing.

Poprzez współpracę Politechniki Wrocławskiej i IBM, wokół technologii cloud computing i w oparciu o rozwiązania IBM Tivoli powstanie nowy program naukowy. Oferta naukowa Politechniki Wrocławskiej zostanie wzbogacona o ponad 10 kursów, z których będzie mogło skorzystać ponad 1500 studentów. Zbiorą oni dzięki kursom doświadczenie w technologiach oferowanych przez IBM ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań cloud computing. Umiejętności te stają się coraz bardziej perspektywiczne w oczach polskich pracodawców.

Politechnika Wrocławska jest pierwszym uniwersytetem, który będzie współpracować
z IBM w ramach programu Wielozadaniowego Centrum ds. Cloud Computing (z ang. Multipurpose Cloud Computing Center). Jest to inicjatywa globalna powstała w tym roku i dostępna dla wszystkich ośrodków akademickich. Zadaniem programu jest nie tylko wsparcie procesu nauczania na uniwersytetach, ale także oparcie wszystkich działań centrum na rozwiązaniach technologii cloud computing. IBM będzie rozwijać ten program na uczelniach wyższych z całego świata.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ