CA zacieśnia współpracę z VMware

0

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji CA World 08 w Las Vegas firmy CA and VMware poinformowały o rozszerzeniu współpracy mającej na celu stworzenie zintegrowanego rozwiązania do zarządzania platformą wirtualizacyjną VMware, co z kolei ma pomóc użytkownikom w osiągnięciu większych korzyści z wirtualizacji.

Pierwszym efektem współpracy jest podpisanie umowy o zapewnieniu interoperacyjności rozwiązań CA Data Center Automation Manager oraz VMware Stage Manager. Wspólne rozwiązanie ma zapewnić płynne dostarczanie aplikacji i zasobów, zarówno w przypadku korporacyjnych centrów danych, jak i firm dostarczających usługi w ramach cloud computing. Umożliwi również bezpieczne testowanie i wdrażanie złożonych w aplikacji w środowisku wirtualnym oraz pozwoli na monitorowanie aplikacji już działających na platformie wirtualnej.

CA Software Change Manager oraz CA Data Center Automation Manager optymalizują proces wdrażania i konfiguracji oprogramowania, m.in. dzięki automatyzacji całego cyklu życia aplikacji, wymuszaniu stosowania standardów oraz weryfikowaniu konfiguracji. Natomiast VMware Stage Manager pozwala administratorom sprawniej zarządzać wdrażaniem nowych wersji oprogramowania. Przyspiesza procesy związane testowaniem i wdrażaniem aplikacji w środowisku produkcyjnym. VMware Stage Manager redukuje ryzyko przestojów związanych z wprowadzaniem zmian, m.in. poprzez umożliwienie klonowania wielu systemów i tworzenie wiernych kopi środowiska produkcyjnego.

W rozmowie z redakcją serwisu Virtualfocus Stephen Elliot, wiceprezes CA
odpowiedzialny za systemy zarządzania środowiskami wirtualnymi, powiedział, że na razie firma nie ma konkretnych planów dotyczących podobnego partnerstwa z Citriksem lub Microsoftem w zakresie systemów wirtualizacji. Zastrzegł jednak, że ta sytuacja może zmienić się w zależności od znacznego powiększenia przez te firmy swoich udziałów rynkowych na rynku wirtualizacji.

Przyszłość w chmurach
CA Data Center Automation Manager to podstawowy składnik nowej strategii CA związanej z zarządzaniem środowiskami cloud computing. Z kolei VMware zapowiedział we wrześniu, że zamierza rozwijać VMware Infrastructure w kierunku Virtual Datacenter Operating System (VDC-OS). Rozwiązanie to pozwoli użytkownikom tworzyć pule dowolnych zasobów (serwerów, pamięci masowych, sieci) i agregować je w tzw. chmury zasobów na żądanie.

Najważniejszy efekty współpracy CA i VMware
CA Data Center Automation Manager został zintegrowany z VMware vCenter, co ma ułatwić dostarczanie, zarządzanie zmianami i automatyczne alokowanie zasobów w środowiskach wirtualnych i fizycznych.

Możliwości VMware vCenter zostały rozszerzone o CA Advanced Systems Management, aby umożliwić monitorowanie i optymalizację wydajności i wykorzystania serwerów wirtualnych i fizycznych. Kombinacja technologii CA Dynamic Resource Brokering (DRB) i funkcjonalności VMware Distributed Resource Scheduler (DRS) pozwala lepiej wykorzystać dostępne zasoby i zwiększyć niezawodność.

CA jest członkiem programu VMware Ready Program jako dostawca rozwiązań do zarządzania. Firma bierze również udział w VMware Alliance Affiliate Initiative.

Więcej informacji www.ca.com/virtual.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ