Bezpłatne planowanie pojemności

0

Kanadyjska firma Lanamark, która miesiąc temu zaprezentowała swoją usługę planowania pojemności VRready, obecnie oferuje ją bezpłatnie.

Capacity planning to jeden z kluczowych elementów przed wdrożeniem wirtualizacji, ale koszty tego procesu często są na tyle wysokie, że klientom trudno ocenić, czy warto je ponosić. Dlatego oferta Lanamark jest bardzo atrakcyjna. Firma bez opłat umożliwia skorzystanie z analizy pojemności w sieci czy w centrum danych z maksymalnie 500 serwerami i stacjami roboczymi przez okres do 10 dni.

Gotowy raport zawiera informacje o liczbie i rodzajach systemów operacyjnych (Windows i Linux), liczbie maszyn fizycznych z uwzględnieniem producenta, wieku i pozostałego czasu gwarancji, liczbie procesorów, szybkości taktowania i ich obciążeniu oraz o ilości pamięci RAM i jej wykorzystaniu.

Lanamark nie jest jedyną firmą oferującą usługi planowania pojemności, dlatego taki rodzaj promocji ma szansę przyciągnąć klientów, którzy po pierwszej, bezpłatnej analizie przekonają się do usługi VRready.

VMware Capacity Planner
Najpoważniejszym konkurentem jest VMware. Jednak niewielu klientów wie, że firma ma swojej ofercie rozwiązanie Capacity Planner, które od lipca 2008 udostępnia bezpłatnie. Jest ono także bezpłatnie dołączane do Virtual Infrastructure 3.5. Dotychczas klienci mogli korzystać z tego rozwiązania za pośrednictwem partnerów VMware, którzy otrzymywali półroczną licencję. Obecnie partnerzy nie muszą już wykupywać licencji. Wystarczy tylko, że skonfigurują to rozwiązanie do monitorowania infrastruktury klienta.

Capacity Planner nie jest oryginalnym produktem VMware, ale przejętym w 2005 roku. Unikalną funkcją rozwiązania jest mierzenie obciążeń serwerów fizycznych, a następnie porównywanie ich z bazą danych testów, co pozwala użytkownikom łatwo wykryć nieprawidłowe działanie aplikacji przed przeniesieniem ich do wirtualnego środowiska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ