Backup dla VMware od Arkeia

0

Arkeia Software wprowadziła na rynek nową maszynę wirtualną – vmOneStep – przeznaczoną dla środowisk wirtualnych VMware. Rozwiązanie wyróżnia się prostą instalacją oraz kompleksową obsługą środowisk wirtualnych – wszystko dzięki automatycznemu wykrywaniu i zabezpieczaniu wszystkich maszyn wirtualnych oraz hypervisorów w jednym harmonogramie backupu.

Wszystkie nowe maszyny wirtualne Arkeii są wydawane od teraz w wersji vmOneStep, dedykowanej dla środowiska VMware. Zaletą vmOneStep jest prostota i kompleksowość – tworzenie kopii zapasowej lub przywrócenie danych nie wymaga instalowania dodatkowych klientów. Wystarczy zainstalować maszynę i zdefiniować adres IP, a rozwiązanie samo wykryje hypervisory znajdujące się w sieci. Nie trzeba instalować i konfigurować systemów operacyjnych, instalować dodatkowe oprogramowania, ani ręcznie definiować hypervisory.

vmOneStep zapewnia wsparcie dla ponad 260 platform, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych, w tym VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xen Server oraz RedHat Enterprise Virtualization. Dzięki temu rozwiązanie nie ogranicza możliwości wykonania backupu do kilku platform lecz umożliwia tworzenie kopii zapasowych niezależnie od posiadanych systemów. Arkeia vmOneStep wspiera tworzenie kopii zapasowych na dysk i na taśmę. Umożliwia również replikację danych backupu na lokalne nośniki danych, a także do prywatnych lub publicznych chmur.

vmOneStep, podobnie jak inne rozwiązania firmy Arkeia, korzysta z technologii progresywnej deduplikacji, która umożliwia eliminowanie duplikatów wewnątrz kopii zapasowych.

Maszyna wirtualna vmOneStep posiada pełną funkcjonalność agenta backupu vStorage oferowanego przez Arkeia Software. Dostarczana jako pojedynczy obraz w formacie Open Virtualization Format (OVF). Rozwiązanie zapewnia backup z poziomu obrazu działających maszyn wirtualnych. Zarówno dla Windows, jak i Linux dostępne jest przywracanie danych z poziomu plików. Pojedyncza licencja vmOneStep obejmuje nieograniczoną liczbę maszyn wirtualnych zainstalowanych na jednym fizycznym serwerze.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ