Aplikacja IBM do zarządzania wirtualizacją

0

IBM poinformował o wprowadzeniu na rynek aplikacji przeznaczonej do zarządzania centrami danych. Producent zapewnia, że nowe rozwiązanie obniży koszty operacyjne, a czas wdrażania nowych aplikacji będzie liczony w minutach, a nie jak dotychczas w tygodniach.

Produkt VMControl jest przeznaczony dla klientów korporacyjnych i współpracuje z oprogramowaniem IBM Tivoli. Jego zastosowanie pozwoli przedsiębiorcom na łatwiejszą kontrolę systemów IT oraz technologii wirtualizacji. Rozwiązanie obejmuje platformy UNIX/Linux, systemy mainframe, x86, pamięci masowe oraz sieci.

VMControl ułatwia firmom przejście do procesu wirtualizacji, poprzez tworzenie wirtualnych serwerów lub pamięci masowych na jednym fizycznym systemie. Takie rozwiązanie przyczynia się do redukcji kosztów infrastruktury IT, ale niesie ze sobą wyzwania związane z zarządzaniem różnymi platformami, z których każda korzysta z własnej technologii wirtualizacji.

VMControl pozwala zarządzać kombinacją fizycznych i wirtualnych serwerów IBM, tak jakby stanowiły one jedną całość. To zwiększa korzyści wynikające z wirtualizacji, ponieważ ułatwia zarządzanie data center i przyznawanie priorytetów procesom związanym z wykorzystaniem pamięci RAM, pamięci masowych oraz zużyciem energii.

Scentralizowana kontrola wirtualnego środowiska przyczynia się do poprawy jakości operacji wykonywanych w data center. Przedsiębiorstwa mogą zarządzać rozległymi zasobami informacyjnymi, przetwarzać je i rozdzielać pomiędzy odpowiednie aplikacje. VM Control przyspiesza wdrażanie nowych modeli IT, np. cloud computing.

Oprogramowanie VMControl Enterprise Edition wspiera technologie IBM PowerVM oraz IBM z/VM, x86, a także technologie wirtualizacji VMWare, Hyper-V oraz otwarte rozwiązania do wirtualizacji serwerów x86. VMControl Enterprise Edition będzie dostępny dla serwerów IBM Power Systems z systemem operacyjnym AIX od grudnia bieżącego roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ