ZyXEL NSA310 – serwer NAS dla małych

0

Firma ZyXEL Communications wprowadza na rynek nową pamięć masową NSA310. Urządzenie obsługuje dyski HDD o pojemności do 3TB i jest trzykrotnie bardziej wydajny od swojego poprzednika – popularnego modelu NSA210.

ZyXEL NSA310 posiada jedną kieszeń na dysk twardego o pojemności do 3 TB. Wsparcie certyfikatu DLNA 1.5 zapewnia współpracę z wieloma urządzeniami, takimi jak telewizory plazmowe/LED, odtwarzacze multimediów, smartfony, tablety czy konsole gier. ZyXEL NSA310 obsługuje technologie współdzielenia mediów UPnP, iTunes server czy SqueezeCenter.

ZyXEL NSA310 został wyposażony w funkcje ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych z komputerów podłączonych do sieci. Wystarczy raz ustawić harmonogram tworzenia kopii zapasowych, aby wszystko odbywało się całkowicie automatycznie. Po naciśnięciu przycisku »Copy/Sync« można błyskawicznie tworzyć kopie zapasowe urządzeń USB podłączanych do serwera. .

ZyXEL NSA310 oferuje automatyczne blokowanie określonych adresów IP, szyfrowanie transmisji danych HTTPS/FTPES czy tworzenie macierzy RAID1 przy wykorzystaniu zewnętrznego dysku podłączonego do portu eSATA. W przypadku nagłej awarii jednego dysku twardego – dane będą cały czas dostępne na drugim dysku. ZyXEL NSA310 kontroluje kondycję dysku twardego za pomocą technologii S.M.A.R.T., zapobiegając potencjalnym awariom. W przypadku wzrostu temperatury dysk jest chłodzony przez wbudowany wentylator, a administrator jest poinformowany komunikatem lub e-mailowo o wszelkich błędach. Inne przydatne funkcje to wbudowany serwer wydruku, zabezpieczenie przed przypadkowo skasowanymi plikami czy wsparcie dla zewnętrznych zasilaczy UPS.

ZyXEL NSA310 świetnie nadaje się do przechowywania danych zarówno dla użytkowników domowych, jak i małych biur. Dzięki gigabajtowej przepustowości nie będzie hamował transmisji danych, współpracuje z najnowszymi systemami operacyjnymi, łącznie z Windows 7 i MAC OS X.

Sugerowana cena brutto dla finalnego odbiorcy wynosi 100 EUR.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ