Zwiększyć znajomość marki Infortrend

0

IT Focus rozmawia z Galvin Chang, pełniącym funkcję Associate Director of Global Marketing, w firmie Infortrend. O produktach, planach rozwoju i obecności na polskim rynku.

Jak długo istnieje firma Infortrend?Jakie sukcesy macie na swoim koncie?

Firma Infortrend Corporation (notowana na giełdzie w Taipei TPE: 2495) powstała w 1993 roku i jest obecnie wiodącym dostawcą wysokowydajnych rozwiązań sieciowych pamięci masowych, w których nacisk kładziony jest na jakość, niezawodność, szerokie możliwości wyboru i stosunek ich wartości do ceny.

W pełni skoncentrowany na rozwiązaniach pamięci masowych, Infortrend ma silne zaplecze technologiczne, w którym istotną rolę odgrywa jeden z najlepszych zespołów badawczo-rozwojowych na rynku. Nasze doświadczenie obejmuje wszystkie aspekty systemów pamięci masowych, włączając rozwiązania sprzętowe, firmware, oprogramowanie czy integrację systemów. Aby zapewnić doskonałość swoich produktów, systemy Infortrend są projektowane i produkowane bez udziału podmiotów zewnętrznych.
Rozwiązania Infortrend znajdują szerokie zastosowanie w wielu wymagających aplikacjach i przez wielu użytkowników na rynkach komercyjnych i przemysłowych. Nasze główne marki stanowią rodziny produktów ESVA, EonStor DS i EonNAS

Infortrend to marka słabo znana w Polsce. Jakie działania zamierzacie podjąć, żeby wzmocnić swoją pozycję?

Produkty Infortrend sprzedawane są w Polsce od ponad 10 lat. Infortrend posiada bardzo stabilny kanał dystrybucji, który prowadzi aktywną sprzedaż i promocję naszych produktów, jak również oferuje wsparcie resellerom i integratorom w całej Polsce. W bieżącym roku zamierzamy pogłębiać relacje zarówno z bezpośrednimi partnerami, jak i klientami , zwiększając znajomość marki i produktów poprzez różnego rodzaju działania prowadzone wspólnie z dystrybutorami, włączając media internetowe czy szeroką współpracę przy organizowanych przez dystrybutorów i resellerów imprez.

Kto zajmuje się dystrybucją systemów Infortrend w Polsce?

Infortrend utrzymuje od dawna bliskie relacje z firmami Alstor, Veracomp i Asbis, w których ofercie jest pełna gama produktów oraz Epa Systemy, firmą specjalizującą się w sprzedaży i promocji produktów z grupy NAS.

Na rynku pamięci masowych robi się coraz ciaśniej. Z jednej strony EMC czy HP znacznie obniżają ceny systemów, do gry w segmencie rozwiązań midrange próbuje się włączyć Netgear. Jaka jest odpowiedź firmy Infortrend?

Infortrend stara się przez cały czas rozwijać swoje rozwiązania pamięci masowych, jednocześnie dążąc do oferowania produktów o najlepszym stosunku wartości do ceny. Na przykład, macierze z serii EonStor DS, gwarantują lepszy zwrot z inwestycji kosztów/wydajności przy wykorzystaniu programu Microsoft ESRP, niż produkty niektórych producentów z pierwszej ligi.

Czy systemy Infortrend posiadają jakieś wyróżniki?

Macierze Infortrend z serii EonStor DS charakteryzuje elastyczność i możliwość wyboru rodzaju dysków twardych, tak by spełniać wymagania klientów w tym zakresie. Umożliwiają również redukcję kosztów, oferując rozwiązania o wysokim zagęszczeniu danych, poczynając od modeli wysokości 1U z 12 kieszeniami na dyski a kończąc na półkach 4U z 48 kieszeniami.

Przyrastające zasoby danych cyfrowych sprawiają coraz więcej kłopotów firmom. W jaki sposób zamierzacie im pomóc?

Na etapie planowania zasobów pamięci masowych klienci mogą wybierać rozwiązania, które spełnią ich wymagania w zakresie pojemności i bazować na nich wykorzystując technologię thin provisioning. Na etapie archiwizacji, rozwiązania do deduplikacji pomogą zredukować zajmowaną przestrzeń dyskową.

W świecie pamięci masowych niemal wszyscy gracze przewidują dominację tzw. chmury hybrydowej. Czy Infortend jest przygotowany na taki scenariusz?

Infortrend nie oferuje kompleksowego rozwiązania dedykowanego do chmury hybrydowej, ale nasze produkty są projektowane z myślą o zastosowaniu w chmurze, dysponując takimi funkcjami i cechami, jak hybrydowy interfejs host, wysoka gęstość danych, skalowalność czy rozwiązania scale-out solutions.

A jak postrzegacie rolę dysków SSD w rozwiązaniach korporacyjnych? Co Infortrend ma do zaproponowania w tym zakresie klientom?

Dyski SSD są wybierane przez firmy ze względu na dobry stosunek kosztów do wydajności. Tak więc wiele systemów EonStor DS obsługuje dyski SSD, uzyskując w ten sposób wysoką wydajność i dostępność danych. W przypadku danych niestrukturalnych , rozwiązania EonNAS wykorzystują dyski SSD w charakterze cache’u, zwiększając znacznie wydajność systemu.

Dlaczego czytelnicy IT Focus powinni bliżej zainteresować się ofertą Infortrend?

Współpraca z firmą Infortrend jest bardzo atrakcyjna z punktu widzenia partnerów. Wśród zalet jest bardzo szerokie portfolio, na które składają się produkty do przechowywania danych w postaci bloków i plików, w wielu formatach. Ponadto, produkty Infortrend dostępne są z wszystkimi kluczowymi interfejsami i obsługują najpopularniejsze rodzaje dysków, w zależności od wybranego modelu. Dla naszych partnerów istotne jest to, że Infortrend prowadzi sprzedaż wyłącznie poprzez nich, jednocześnie oferując wsparcie przed i po sprzedaży oraz dostawy realizowane przez Europejskie Przedstawicielstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii.
Szeroka oferta produktów, możliwość uzyskania wsparcia, wiedza techniczna, silny zespół badawczo-rozwojowy, znany z innowacyjności oraz produkty wysokiej jakości, wszystko to sprawia, że dystrybutorzy i resellerzy mogą oferować swoim klientom bardzo ekonomiczne i niezwodne rozwiązania z pełnym przekonaniem.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ