Zniszcz dane, odzyskaj dyski

0

Do oferty Diskus trafiło urządzenie WipeMASSter – programowa niszczarka danych z dysków twardych. Umożliwia ona równoległą, profesjonalną utylizację danych z dziewięciu dysków twardych z prędkością do 3 GB/minutę.

WipeMASSter pozwala na równoległe wymazywanie danych z różnych modeli dysków twardych o dowolnej pojemności. Urządzenie obsługuje napędy z interfejsami ATA i Serial ATA – zarówno 3,5- jak i 2,5-calowe (a także zewnętrzne dyski eSATA przy wykorzystaniu specjalnego kabla SATA-to-eSATA). Dane mogą być napisane na kilka sposobów – w jednym przebiegu, jak też zgodnie z zaleceniami Departamentu Obrony USA (DOD 5220-22M) – nawet w siedmiu przebiegach. Usuwane są także dane w ukrytych obszarach dysku i zabezpieczonych przed dostępem systemu operacyjnego. Po wykonaniu kasowania dyski mogą być sformatowane, co umożliwi ich ponowne użycie.


Do urządzenia WipeMASSter dostępnych jest wiele dodatkowych opcji, w tym adaptery Serial ATA, przejsciówki do łączy stosowanych w różnych rodzajach notebooków czy specjalne wentylatory do twardych dysków. WipeMASSter objęty jest dwuletnią gwarancją. Kosztuje 2400 euro netto.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ