Zdalna replikacja i Thin Provisioning na próbę

0

Infortrend oferuje nabywcom swoich macierzy dyskowych serii EonStor DS darmowe licencje na usługi Thin Provisioning i zdalną replikację. Dzięki temu użytkownicy będą mieli szansę przekonać się, jakie korzyści płyną z wykorzystania tych usług i ewentualnie zdecydować się na zakup pełnowymiarowych licencji. Próbne licencje działać będą przez 30 dni.

Thin Provisioning pozwala wydzielić dużą ilość wirtualnej pojemności na serwerze z aplikacjami – bez względu na to, czy dostępna jest fizyczna przestrzeń dyskowa. Przy wstępnej konfiguracji, Thin Provisioning nie wydziela fizycznej powierzchni dyskowej dla określonej ilości danych. Rzeczywista dostępna przestrzeń wykorzystywana jest dopiero wtedy, gdy wystąpi konieczność zapisu danych. Ta metoda przydzielania przestrzeni typu na żądanie nie tylko optymalizuje wykorzystanie zasobów dyskowych, ale również w dużym stopniu upraszcza planowanie i zarządzanie.

Zdalna replikacja pozwala rozmieszczać pełne kopie danych w obrębie całego systemu pamięci masowych – w różnych lokalizacjach – zarówno w trybie synchronicznym, jak i asynchronicznym.
Gdy dane źródłowe zostaną utracone w związku z awarią systemu lub z innych powodów, użytkownik może wykorzystać zdalnie zlokalizowane kopie zapisane na dyskach twardych do szybkiego uruchomienia usług. Jeśli potrzebujemy z powrotem przełączyć się na macierz źródłową, źródło może być szybko zsynchronizowane ze zdalną kopią, w oparciu o znalezione różnice w danych.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ