Wypasiony Quantum backupuje na NAS

0

Quantum zaprezentował nowy serwer NAS przeznaczony do backupu danych w średnich i dużych firmach. Urządzenie DXi6500 umożliwia m.in. deduplikację przechowywanych danych, w jego cenie zawarte są także wszystkie opcje, dostępne w konkurencyjnych rozwiązaniach za dodatkową opłatą.

Na rodzinę DXi6500 składa się pięć prekonfigurowanych modeli, które są w stanie przechować od 3 do 30 TB danych. Każde urządzenie funkcjonuje w sieci w modelu NAS, ma wbudowaną funkcję deduplikacji i moduł do replikacji danych z dowolnego urządzenia z rodziny Quantum DXi. Wszystkie modele zostały stworzone tak, aby z ich instalacją lub rozbudową mógł poradzić sobie firmowy informatyk lub reseller. Każdy model z rodziny DXi6500 jest wyposażony w oprogramowanie Quantum esXpress ułatwiający backup środowiska wirtualnego VMware oraz umożliwia integrację z popularnymi pakietami do backupu, w tym z Symantec NetBackup poprzez interfejs OpenStorage API.

Serwery z nowej rodziny są wyposażone w najnowsze chipsety Intela, umożliwiają instalację w nich dysków SSD, do sieci są przyłączane przy pomocy złącza Ethernet 10 Gb/s oraz oferują wydajność backupu na poziomie 2 TB na godzinę. Każde urządzenie jest wyposażone we wszystkie możliwe opcje i licencje. Pierwsze modele z rodziny Quantum DXi6500 pojawią się w sprzedaży w listopadzie 2009 r. Najprostszy model ma kosztować ok. 64 tys. USD.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ