Western Digital będzie miał dyski SSD

0

WD wprowadzi do swojej oferty napędy SSD oparte na pamięci flash. Dyski z rodziny SiliconDrive III SSD są zbudowane na technologii kupionej w marcu br. przez WD od firmy SiliconSystems.

Na rodzinę dysków SiliconDrive III SSD składają się modele:

  • 2,5″ Serial ATA 3 Gb/s, 30-120 GB,
  • 1,8″ Micro SATA 3 Gb/s, 30-60 GB,
  • 2,5″ Parallel ATA-7, 30-120 GB.

Producent deklaruje, że wprowadzone właśnie do oferty modele raczej nie są przeznaczone do laptopów, a bardziej jako pamięć masowa dla urządzeń zintegrowanych i aplikacji dostarczających duże ilości danych. To w nich mają być wykorzystane dostępne w nowych dyskach funkcje jak PowerArmor, SiSMART czy SolidStor, które eliminują możliwość uszkodzenia dysku na skutek problemów z zasilaniem, czy też kontrolują na bieżąco integralność danych na dysku.

Jako główne rynku dla nowych dysków WD wskazał, branżę motoryzacyjną, przemysłową, medyczną, wojskową, systemy monitoringu przemysłowego i dostawców treści multimedialnych. Producent nie wskazał jednocześnie, jaki rodzaj układów (SLC czy MLC) został wykorzystany w nowych dyskach, jak też nie podał ich cen.

Pomijając producentów układów flash, jak Samsung czy Toshiba, Western Digital jest pierwszym producentem mechanicznych twardych dysków, który zdecydował się wejść na rynek napędów SSD. Firmy Hitachi GST i Seagate, mimo że deklarują aktywne przyglądanie się temu rynkowi, jak do tej pory nie ogłosiły nic interesującego.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ