WD RED PRO dostępne w pojemności 6 TB

0

WD poinformowało o rozszerzeniu serii dysków twardych WD Red Pro o modele o pojemności 5 i 6 TB. Napędy WD Red Pro są zaprojektowane dla systemów NAS do 16 zatok.

Dyski WD Red Pro o pojemności 5 i 6 TB wyróżnia udoskonalona konstrukcja i 128 MB pamięci podręcznej, co zapewnia przesyłanie danych z prędkością 214 megabajtów na sekundę (MB/s). Zastosowana tu, stworzona przez WD technologia NASware™ 3.0, zapewnia większą niezawodność oraz wydajność całego systemu, zmniejsza czas przestojów, a także upraszcza proces integracji.

Cechy wyróżniające dyski twarde WD Red Pro 6 TB:

Ochrona przed wstrząsami w systemach do 16 zatok – urządzenie wyposażone jest w wieloosiowy czujnik wstrząsów, który automatycznie wykrywa nawet delikatne drgania. Technologia dynamicznego sterowania wysokością głowicy natychmiast dostosowuje położenie głowic zapisujących i odczytujących. To połączenie technologii stanowi dodatkową ochronę dysków i poprawia ich niezawodność w dużych środowiskach NAS zawierających od 1 do 16 kieszeni.

NASware 3.0 – to unikatowa technologia oprogramowania sprzętowego, zapewniająca harmonijną integrację, doskonałą ochronę danych oraz optymalną wydajność systemów pracujących w wymagających środowiskach NAS.

Ochrona przed wibracjami – technologia kompensacji drgań monitoruje dysk i koryguje wibracje liniowe i obrotowe w czasie rzeczywistym, przyczyniając się do dalszego zwiększenia niezawodności w systemach gdzie występują większe wibracje spowodowane pracą dysków i wentylatorów wysokoobrotowych używanych do chłodzenia większych systemów.

Wydłużony okres gwarancyjny – trzyletnia gwarancja, jaką są objęte dyski WD Red, została wydłużona do pięciu lat w przypadku dysków WD Red Pro dla zapewnienia ich użytkownikom jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

Dyski WD Red Pro objęte są 5-letnią ochroną gwarancyjną WD. Sugerowana cena detaliczna WD Red Pro 5 TB (model #: WD5001FFWX) to 1260 zł i 1443 zł za pojemność 6 TB (model #: WD6001FFWX).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ