VPLEX chroni chmurę hybrydową

0

Na konferencji EMC World 2012 firma EMC poinformowała, że zaawansowane nowe połączenie wirtualnej pamięci masowej EMC VPLEX z technologią ochrony danych EMC RecoverPoint wyznacza nowy standard dostępności i ochrony chmury hybrydowej.

W wyniku tej kombinacji powstało pierwsze w branży rozwiązanie, które pozwoli wyposażyć centra przetwarzania danych pracujące w trybie aktywny-aktywny w mechanizmy ochrony służące do odtwarzania danych po awarii w ośrodkach zewnętrznych. Rozwiązanie to oferuje klientom dostęp do zapewniających wysoką dostępność funkcji technologii VPLEX AccessAnywhere gwarantujących spójność pamięci podręcznej, a także do technologii ProtectEverywhere oferowanej przez rozwiązanie RecoverPoint, we wszystkich opartych na blokach systemach pamięci masowej EMC i innych producentów.

Technologia EMC VPLEX zapewnia o 40% większą wydajność, nowe możliwości monitorowania wydajności oraz 2-krotnie większe możliwości skalowania niż jej starsze wersje. Dzięki temu umożliwia klientom wdrożenie funkcji zapewniających mobilność danych, zwiększających ich dostępność oraz ułatwiających współpracę w jeszcze większej liczbie środowisk informatycznych ― w tym
w środowiskach VMware vSphere i Oracle RAC. Rozproszona wirtualna pamięć masowa VPLEX upraszcza środowiska wirtualne, umożliwiając równoczesny dostęp do tych samych danych umieszczonych na serwerach wirtualnych. Te nowe funkcje technologii VPLEX umożliwiają zarządzanie wirtualną pamięcią masową VPLEX bezpośrednio z poziomu platformy VMware vSphere, co jeszcze bardziej upraszcza zarządzanie w środowiskach wirtualnych.

Klienci coraz częściej korzystają z możliwości elastycznego wyboru sposobu przechowywania
i udostępniania informacji w chmurze hybrydowej. Nowe połączone możliwości oferowane przez technologie EMC VPLEX i RecoverPoint zapewniają mobilność, dostępność i ochronę danych, co jest niezbędne klientom do przekształcenia ich środowisk informatycznych w sposób umożliwiający korzystanie z zalet chmury hybrydowej.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ