VNXe i VNX już w sprzedaży

0

Firma EMC, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży na całym świecie i o rozpoczęciu dostaw uniwersalnych rozwiązań pamięci masowej z serii EMC VNXe i VNX.

Rozwiązania z serii EMC VNXe są przeznaczone dla małych i średnich firm. Równocześnie wprowadzono do sprzedaży rozwiązania z serii EMC VNX łączące cechy i funkcje z systemów EMC CLARiiON i EMC Celerra w jedną zaawansowaną rodzinę uniwersalnych macierzy pamięci masowej, które można skalować do poziomu zaspokajającego potrzeby centrów przetwarzania danych.

Seria VNXe pozwala wdrożyć pamięć masową niezbędną do obsługi setek skrzynek pocztowych serwera Exchange lub magazynów danych VMware poprzez wykonanie zaledwie paru kliknięć. Serię VNXe zaprojektowano z myślą o osobach posiadających jedynie ogólną wiedzę informatyczną, które mają ograniczone doświadczenie w zakresie pamięci masowych. Cena najtańszego modelu z tej serii nie przekracza 10 tys. USD.

Seria VNX bije rekordy jako najszybszy i najwydajniejszy na rynku system pamięci masowej klasy średniej. Zgodnie z wynikami ostatniego testu wydajnościowego (SPECsfs2008_nfs.v3) systemy z serii VNX są o 49 procent szybsze od systemu HP (BL860c i2 — klaster czterowęzłowy HA-NFS) o 23 procent szybsze od systemu IBM (IBM Scale Out Network Attached Storage wersja 1.2 — klaster 16-węzłowy) oraz o 160 procent szybsze od systemu NetApp FAS z serii 6240.

Wyniki testu SPECsfs2008_nfs.v3

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ