Veeam Backup dla Linuxa

0

Veeam Software zapowiedział udostępnienie bezpłatnego, autonomicznego oprogramowania Veeam Backup dla Linuxa. Umożliwia ono tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie serwerów linuksowych działających w chmurze publicznej, a także nielicznych serwerów linuksowych, które wciąż działają w siedzibach firm. Klienci mogą wykorzystać to narzędzie do backupu instancji chmurowych i przywracania ich na serwerach lokalnych lub do backupu serwerów lokalnych i przywracania ich w chmurze.

Linux jest obecnie preferowanym systemem chmurowym – 75 proc. przedsiębiorstw twierdzi, że używa tego systemu jako podstawowej platformy chmurowej. Istniejące rozwiązania często wymagają manualnej obsługi albo są skomplikowane i kosztowne, co oznacza, że dostępność wielu serwerów linuksowych stoi pod znakiem zapytania.

„Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie serwerów linuksowych to często skomplikowany i kosztowny proces, który wymaga osobistej obsługi lub pochłania administratorom IT zbyt wiele czasu. Ponadto chmura hybrydowa staje się standardem branżowym, a coraz więcej przedsiębiorstw planuje wykonywać swoje procesy w chmurze publicznej. To powoduje konieczność zadbania o łatwy i szybki backup oraz przywracanie instancji serwerów chmurowych, aby zagwarantować ich wysoką dostępność i uniknąć zakłóceń działalności biznesowej. Użytkownicy rozwiązań Veeam pytali nas o łatwe w użyciu narzędzie, które zapewniłoby wysoką dostępność chmurowych serwerów linuksowych oraz możliwość przywracania ich w dowolnym miejscu. Nie tylko spełniamy tę potrzebę, ale również poszerzamy ofertę bezpłatnych narzędzi Veeam, które rozwiązują rzeczywiste problemy społeczności IT” – powiedział Doug Hazelman, wiceprezes ds. strategii produktowej w Veeam.

Autonomiczne narzędzie Veeam Backup dla Linuxa zapewnia następujące korzyści:
– Backup w dowolnym miejscu. Możliwe jest tworzenie kopii zapasowych instancji systemu Linux działających w chmurze lub w siedzibie firmy.
– Elastyczny proces przywracania. Narzędzie pozwala na lokalne przywracanie poszczególnych instancji chmurowych albo przywracanie kopii lokalnych w chmurze.
– Integracja z Veeam Backup & Replication v9. Rozwiązanie pozwala wykorzystać repozytoria backupu Veeam jako lokalizacje docelowe oraz używać istniejących funkcji Veeam Backup & Replication do precyzyjnego, granularnego przywracania.

Zamknięta wersja beta rozwiązania Veeam Backup dla Linuxa zostanie udostępniona w pierwszej połowie 2016 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ